Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Triatlonists Liepa otro reizi karjerā uzvar Eiropas kausā junioriem

Triatlonists Liepa otro reizi karjerā uzvar Eiropas kausā junioriem
20.04.2022

Sestdien Turcijā notikušajā Eiropas kausā junioriem lieliski nostartēja Latvijas labākais triatlonists Artūrs Liepa, kurš 38 dalībnieku konkurencē ļoti spraigā cīņā izcīnīja uzvaru.

Šogad februāra beigās Ķīpsalas peldbaseinā Latvijas čempionātā peldēšanā pie medaļas tikušais Artūrs Liepa pēc pirmās daļas jeb 750 metru peldēšanas bija pašā priekšgalā līderu grupai, kurā bija 13 triatlonisti. Riteņbraukšanas sadaļā, kur tika veikti 20km, šī līderu grupiņa samazinājās uz pusi, paliekot septiņiem sportistiem, ieskaitot arī latvieti.

Tādējādi uzvarētāja un godalgoto vietu liktenis izšķīrās noslēdzošajā disciplīnā skriešanā, kur bija jāveic 5km. Pēc pirmajiem noskrietajiem kilometriem par godalgām cīnījās vairs tikai četri, tajā skaitā arī Liepa. Atstājuši ungāru Martonu Kropko 4.vietā un ungāru Gulu Kovāču 3.vietā, distances pašās beigās plecs pie pleca par uzvaru cīnījās kalngalietis un portugālis Gustavo Dakanti, ar kuru Artūrs visās trīs disciplīnās un arī maiņas zonās uzrādīja vienādu laiku. Tomēr pie pašas finiša līnijas pavisam nedaudz priekšā bija šī gada Latvijas junioru čempions un pieaugušo vicečempions 3000m skriešanā telpās, kuram identisks laiks ar portugāli – 55:03.

Tādējādi Māra Liepas dēls un audzēknis izcīnīja otro uzvaru karjerā. Pērn viņš bija nepārspēts Eiropas junioru kausā Ukrainā.

Juniorēm labākā bija 2020.gadā Mežparkā Rīgas triatlona ietvaros notikušā Eiropas junioru kausa 2.vietas vietas ieguvēja Marta Kropko no Ungārijas.

Savukārt Eiropas kausa posmā pieaugušo konkurencē Artjoms Gajevskis ieņēma 46.vietu, uzvarētājam Džavadam Abdelmulam no Marokas zaudējot minūti un 51 sekundi.

 

Autors: Ivars Bācis, sportacentrs.com

 

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Radisson Blu DaugavaLOKWellmanLabās balvasDPDRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarteCharlot