Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Triatlona sezona Siguldā sākas ar visu laiku apmeklētākajām akvatlona sacensībām

Triatlona sezona Siguldā sākas ar visu laiku apmeklētākajām akvatlona sacensībām
16.04.2019

Sestdien, saulainā un skaistā, bet dažbrīd vēsā laikā, Siguldu bija pārņēmuši sportisti - akvatlona sacensības atklāja 2019. gada Latvijas kausu sezonu, turklāt ar 172 sportistiem tika sasniegts jauns dalībnieku rekordskaits šajā sporta veidā Latvijā.

 

Pirmoreiz Siguldas akvatlons notika pērn, startējot 139 dalībniekiem, bet šogad sportistu skaits strauji pieauga, pietuvojoties 200 sportistiem, kas varētu būt šo sacensību kapacitātes robeža. 30 sportisti ieradās no kluba "Rīdzene-OSC", bet pirmoreiz akvatlonu izmēģināja atlēti no Olaines, Krimuldas un Madonas. Spēkus akvatlonā izmēģināja peldētāji, riteņbraucēji, orientieristi, slēpotāji, biatlonisti  un, protams, vieglatlēti.

 

Akvatlonā vispirms jāveic peldēšanas distance, kurai seko skriešana ar handikapa startu – kā pirmais startē ātrākais peldētājs, kuru konkurenti cenšas noķert. Uzvarētājs ir tas, kurš finiša līniju šķērso pirmais.

 

No Latvijā zināmākajiem sportistiem, kas pārbaudīja savus spēkus akvatlonā, jāizceļ Latvijas labākā vidējo distanču skrējēja savā vecumā Kamilla Vanadziņa ( šī gada absolūtā Latvijas čempione pieaugušajiem 1500m distancē telpās). Ja pērn Siguldā viņa uzvarēja F15 grupā meitenēm, šoreiz jau bija labākā F17 ieskaitē - peldēšanā Kamilla uzrādīja sesto rezultātu starp septiņām sportistēm, bet skriešanā apsteidza visas konkurentes un pat ieguva gandrīz 15 sekunžu pārsvaru.

 

Tikmēr F19 grupā savā starpā sacentās talantīgās Daniela Leitāne un Kristiāna Maskava. Kā jau prognozēts, Kristiāna uzvarēja Siguldas Sporta centra baseinā aizvadītajā peldēšanas distancē un ieguva pusminūtes handikapu pār konkurenti, tomēr skriešanā Daniela viņu pārliecinoši apsteidza. Prestižajā M19 grupā puišiem ātrākais bija Artjoms Gajevskis, bet vīru konkurencē sacensības kļuva starptautiskas - RSU students Luka Sanvalds no Itālijas tikai par 15 sekundēm piekāpās uzvaru guvušajam ādažniekam Arvim Grencbergam.

 

Kā vienmēr M17 grupā aizraujoša cīņa notika starp Artūru Liepu un Danilu Prosčenko. Pēc peldēšanas līderis bija Liepa, iegūstot sešu sekunžu pārsvaru pār Prosčenko. Liepa ierasti ir labāks peldētājs, bet Proščenko skrējējs, tomēr abi jaunieši ir spēkos ļoti līdzvērtīgi, kas pierādījās arī šoreiz - Artūrs skrēja gana ātri un Danils viņa pārsvaru sadeldēja tikai par 1,8 sekundēm, samierinoties ar otro vietu.

 

 Vissīvākā cīņa izvērtās dāmu grupā - jau peldējumā Kristiānu Klesterovu un Alisi Vējoni šķīra vien nepilnas trīs sekundes, bet skrējiena finišā Vējone vien par sekundes desmitdaļu apsteidza sāncensi.

 

M40 grupā spēkus pārbaudīja jaunais Latvijas orientēšanās izlases treneris Jānis Ozoliņš, kā arī savulaik par pasaules čempionu modernajā pieccīņā starp karavīriem kļuvušais Sandris Šika. Peldēšanā labākais bija kādreizējais pieccīņnieks, kurš skriešanā arī noturēja savu pārsvaru, kaut tur ātrākais bija Ozoliņš. Viņš gan summā palika vien trešais, jo starp abiem atlētiem iespraucās arī Māris Liepa no Kalngales.

 

Mājinieki šoreiz bija viesmīlīgi, jo paši Siguldas sportisti savā īpašumā ieguva vien trīs no 22 uz spēles liktajām zelta medaļām, tās kaklā karot Baibai Zaksai, Edgaram Lešinskim un Aleksandram Kuzņecovam. Tieši M70 grupā startējošais Kuzņecovs bija sacensību vecākais dalībnieks.

 

Ātrākie peldēšanas un skriešanas disciplīnās saņēma dāvanu kartes no piedzīvojuma parka  „Tarzāns”.

 

Sacensību organizēja Ainārs Veģeris, Kaspars Kārkliņš un "Siguldas Maratona klubs" kopā ar draugiem, bet akvatlonu atbalstīja Siguldas novada pašvaldība, Siguldas Sporta centrs, Latvijas Triatlona federācija, "Compressport" , "Xsport", "LatSwimShop", piedzīvojumu parks "Tarzāns", "Orthomol", kafejnīca "Eklers", vietējais veikals „ELVI „.Organizatori saka paldies draugiem un atbalstītājiem, īpaši izceļot Olitu Viduci, Kristīni Veitu, Lindu Katlapu, Sarmīti Mūzi un Andu Auci.

 

Nākamgad Siguldas akvatlons notiks 18. aprīlī. Jau šīs nedēļas nogalē daļa Latvijas triatlonistu startēs Baltijas kausa posmā Panevēžos, bet 28. aprīlī Daugavpilī notiks Latvijas čempionāts akvatlonā.

 

Tāpat nedēļas nogalē Siguldā norisinājās Latvijas Triatlona federācijas Valdes sēde, kurā par Tiesnešu kolēģijas vadītāju tika apstiprināta Evita Leitāne, bet triatlona reitingu turpmāk rūpēsies un uzturēs Vladimirs Kuzmenko. Tika oficiāli nolemts, ka šī gada Rīgas triatlons 2019 tiks aizvadīts 11. augustā.

 

Pilni Siguldas akvatlona rezultāti un fotogrāfijas.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Pludmales spēlesMēness aptiekaSMS CreditX-SportsARS BūveRadisson Blu DaugavaEsteriolSportlandLat SwimLOKLand RoverOlympRedbullDionLabās balvasIZMDPDOrthomolOrklaRīgas BrīvostaLSFP