Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Triatlona sezona sākta ar medaļām Lietuvā, līderi devušies uz Turciju

Triatlona sezona sākta ar medaļām Lietuvā, līderi devušies uz Turciju
13.04.2022
Pagājušajā nedēļas nogalē plašs klāsts mūsu triatlonistu aizvadīja sezonas oficiālās sacensībās Lietuvā, Panevēžos ievācot medaļu klāstu Lietuvas čempionātā baseina triatlonā sprinta distancē un ilggadējā Lietuvas Triatlona federācijas prezidenta Broņa Abramaiša piemiņas sacensībās. Tikmēr Latvijas triatlona līderiem Artūram Liepam un Artjomam Gajevskim Lieldienu brīvdienās gaidāmas sacensības Turcijā.
Mazākajā distancē, kurā bija jāpeld 200 metri, ar velosipēdu jānomin piecus kilometrus un tad viens kilometrus jānoskrien, Panevēžos absolūti labāko rezultātu sasniedza Everts Pikšēns ("Piramida"), finišējot pēc 16 minūtēm un 55,9 sekundēm. Meitenēm šajā ieskaitē ātrākā ar laiku 17 minūtes un 46,9 sekundes bija viņa kluba biedrene Darja Gubina, turklāt otro vietu ieņēma Nadežda Sulaine no DTC “Jaunība”. Šie visi sportisti tika pie medaļām grupā, kurā sacenšas 2009./2010. gadā dzimušie atlēti.
Otrajā distancē (400m+10km+2,5km) trešo vietu starp 2005./2006. gadā dzimušajiem jauniešiem izcīnīja Nils Kravalis ("TriRunPro"), bet Raimonds Garenčiks uzvarēja M65 grupā, turklāt šī viņam bija jau otrā uzvara šogad, jo iepriekš mūsu veterāns Druskininkos triumfēja arī Lietuvas akvatlona (peldēšana+skriešana) čempionātā. Savukārt trešajā distancē (750m+20km+5km) Panevēžos grupā M55 nepārspēts bija Aivars Uzols ("Jaunība"), uz goda pjedestāla trešā pakāpiena tajā kāpjot Tomam Pikšēnam ("Piramida"). Savukārt grupā M35 trešo vietu guva Mārtiņš Marnauza ("TriRunPro").
Latvijas sportisti ziņo, ka sacensības bija labi organizētas un priecājas par iespēju, tuvojoties vietējai sezonai, pārbaudīt savu varēšanu. Velo distances laikā piedzīvota arī krusa, bet tā tikai palīdzējusi rūdīties.
Latvijas triatlona līderi Artūrs Liepa un Artjoms Gajevskis iekļauti Eiropas triatlona attīstības izlasē un šajā nedēļas nogalē Turcijas pilsētā Mersinā aizvadīs Eiropas triatlona kausa sacensības. Paredzams, ka mačos būs ļoti spēcīgs sastāvs un vīriem ar pirmo numuru izlikts pagājušā gada pasaules U-23 čempions Čongors Lemans no Ungārijas.
Latvijas Olimpiskās vienības Bronzas sastāvā esošais Artūrs Liepa sezonu iesāka jau marta beigās, kad Eiropas junioru kausa sacensībās Portugālē no peldēšanas iznāca kā piektais, pēc riteņbraukšanas atradās 28 sportistu lielā grupā, bet skriešanā krampju dēļ sasniedza vājāko laiku un summā samierinājās ar 56. pozīciju.
Diemžēl operācija veikta Latvijas vadošajai dāmu sportistei Danielai Leitānei, kurai, visticamāk, šo sezonu nāksies izlaist. Vieta gan tukša nepaliks un starptautiskās sacensībās savus spēkus plāno pārbaudīt Kristiāna Maskava.
Gada pirmās sacensības Latvijā gaidāmas jau 23. aprīlī, kad risināsies Siguldas akvatlons.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Radisson Blu DaugavaLOKWellmanLabās balvasDPDRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarteCharlot