Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Siguldas akvatlons pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

Siguldas akvatlons pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu
30.04.2024

Siguldas sporta centrs jau septīto gadu uzņem “Siguldas akvatlona” dalībniekus.
Šogad sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits, vairāk kā 170 dalībnieku, kas, ņemot vērā sporta veida specifiku (peldēšana baseinā un skriešana stadionā), ir ievērojams skaits. Arī šogad sacensībās piedalījās sportisti no Lietuvas un Igaunojas, kā arī kuplu dalībnieku skaitu bija pieteikušas ne tikai pašmāju Siguldas sporta skola, bet arī “Olaines SC”, “Valmieras SS” , DTC “Jaunība” no Daugavpils.


Pateicoties Siguldas pašvaldībai un Siguldas sporta centra tehniskajam nodrošinājumam, pirmo reizi Triatlona Federācijas atbalstītajās sacensībās piedalījās jaunie paratriatlonisti. Galvenais sacensību organizators Ainārs Veģeris: “Esam lepni, ka varam nodrošināt parasportistu dalību mūsu rīkotajās sacensībās. Šī mums kā organizatoriem ir jauna pieredze un dalībnieki ar kustību traucējumiem lieliski pierāda, ka akvatlons ir pa spēkam ikvienam”.

Paralimpiskajā grupā par uzvarētāju kļuva Jēkabs Kristaps, kurš pēc peldēšanas bija trešais, bet pārliecinošs sniegums stadiona skrejceļā, ļāva pakāpties uz pirmo vietu, apsteidzot otrās vietas ieguvēju Danilu Chebotar un trešajā vietā atstājot peldējuma uzvarētāju Dmitriju Ritkovu. Visi jaunieši pārstāv “Bērnu un Jauniešu Para sporta apvienību”.

Mazie sportisti (sacensību jaunākas grupas sākot no 7 gadu vecuma) jau ar pirmajiem mirkļiem, ar savu azartu un cīņassparu, uzkarsēja atmosfēru baseinā un tā nenorima līdz pat cienījamā vecuma vīriem ap 70 gadiem. Arī stadiona apļos cīņa par medaļām nelika vilties, ne pašiem dalībniekiem, ne skatītājiem.

Sieviešu grupā absolūtajā vērtējumā 400m peldējuma un 3km skriešanas summā, kārtējo uzvaru izcīnīja Baiba Medne (TRI Ķekava). Kaut arī šoreiz peldējums nebija tik pārliecinošs un nācās piekāpties gan 19-gadīgajai Beātei Bulai ( Triatlona Akadēmija), gan Kristiānai Maskavai – Pudānei (TRI KAN), tomēr stadionā Baiba neatstāja konkurentēm nekādas cerības un izcīnīja uzvaru (kopā 15.45,98). Otrā vieta Beātei Bulai (kopā16.41,60), bet trešā Kristiānai Maskavai – Pudānei (kopā 16.41,90), arī ceturtai rezultāts 16.42,65 Gustaittyte Vilguste 17 gadīgā jauniete no Panevežys bija ļotituvu abām iepriekšējām.

Arī vīru konkurencē absolūtajā vērtējumā ( 400m un 3000m), visi ne tikai gaidīja, bet arī bija gatavi Artūra Liepas (TRI KAN) zelta uznācienam. Artūrs mērķtiecīgi gatavojas olimpiskajām spēlēm, tādēļ vēlam viņam veiksmi ceļā uz šo katra sportista sapni – olimpiādi. Stiprākie vīri bija sadalīti divos peldējumos. Par pārsteigumu pirmajā peldējumā parūpējās Maksis Maksimilians Veģeris (Baltijas Triatlona klubs), kurš uzrādīja lielisku rezultātu 4:23.92 ( vēlāk objektīvu apstākļu dēļ nestartēja skriešanas disciplīnā), bet dienas labāko rezultātu 4:23.76 ( peldot treniņ režīmā, kā vēlāk noskaidrojās), uzrādīja Artūrs, par sekundes simtdaļām apsteidzot Maksi. Stadionā Artūrs “ieslēdza” olimpieša cienīgus apgriezienus un pārliecinoši uzvarēja 3km skrējienā ar rezultātu 8:48.45. ( kopā 13.12,21) Otrais stabili atskrēja Francis Daniels Veģeris (Baltijas Triatlona klubs) 9.36,54, kas arī viņam deva stabilu otro vietu kopvērtējumā ( kopā 14.02,32),kopā trešo augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja jaunais 17-gadīgais Miks Meijers (Triatlona akadēmija) , kurš atskrēja piektais 10.05,39 , bet lieliskais peldējums baseinā ļāvu noturēt trešo vietu ( kopā 14.30,92). Jāpiezīmā , ka absolūti arī 4-6 vieta bija juniors Nils Kravalis 14.33,34 (TRIRUNPRO), jaunieši Gustavs Vīksne 14.45,32 (Piramida Tritathlon Club) un Sebastians Žigarkovs 14.46,95(DTC”Jaunība”). Varam secināt , ka mums aug stipra jaunā maiņa.

Arī citās vecuma grupā cīņa par uzvaru noritēja līdz pat pēdējiem stadiona metriem un šogad pie uzvarām savās vecuma grupās tika – Veronika Sajenko ( Piramida Triathlon Club), Lote Tina Oliņa ( Sigulda), Undīne Bērziņa ( Siguldas SS), Nadežda Sulaine ( DTC “Jaunība”), Vilguste Gustaityte (Panevežys), Beāte Bula ( Triatlona Akadēmija)Ilze Sniega ( TRIRUNPRO), Inita Nereta ( Jēkabpils SC), Ārija-Arita Nijazi ( Rīga), Demids Maslovičs (Olaines SC), Alfrēds Beinerts ( Mārupes NSS), Damirs Barkevičs (DTC “Jaunība”), Everts Pikšēns ( Piramida Triathlon Club), Miks Meijers (Triatlona Akadēmija),Nils Kravalis (TRIRUNPRO), Artūrs Liepa (TRI KAN), Mārtiņš Mārnauza (TRIRUNPRO), Māris Liepa (TRI KAN), Aivars Uzols (DTC “Jaunība”), Valdis Kornets ( ODOR BEAUTY CESIS), Ģirts Treiguts (PS Rīga/Energy Racing Team).

Apbalvošanā (ar dažiem misēkļiem) dalībniekus gaidīja balvas no (LatSwimShop, MySport, X-Sports, Sporta Bode, Takusports, ZILVER, Lauvas tēja) un gardie kliņģeri no EKLERS ko saņēma kuplāk pārstāvētie kolektīvi.

Paldies Siguldas novadam , Siguldas Sporta Centram un visiem dalībniekiem, sponsoriem, organizatoriem, un tiekamies nākamgad, nu jau astotajās “Siguldas Akvatlona” sacensībās!

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Izlases formas

Izlases formas

Atbalstītāji

Radisson Blu DaugavaLOKWellmanLabās balvasDPDRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarteCharlot