Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Pasaules čempionāta dalībniece Baiba Medne Jelgavas akvatlonā sasniedz Latvijas rekordu

Pasaules čempionāta dalībniece Baiba Medne Jelgavas akvatlonā sasniedz Latvijas rekordu
15.05.2019

Pagājušajā nedēļas nogalē aizvadīts Jelgavas akvatlons, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas kausa trešais posms. Sacensībās jaunu valsts rekordu sasniedza Baiba Medne, kura šī mēneša sākumā palika uzreiz aiz trīsdesmitnieka pasaules čempionātā akvatlonā.

 

Peldējums notika Jelgavas baseinā, bet pēc tam skriešana risinājās no Jelgavas sporta centra līdz tiltam pār Lielupi un atpakaļ pa promenādi. Sportistiem tika piedāvāta ātra distance, pēc tam labākajiem tiekot pie skaistiem kausiem. Jelgavas akvatlonā ar lielu pārstāvniecību pagodināja Dobeles klubs "Aquatics", bet diemžēl maz pārstāvju šoreiz bija no Daugavpils un Valmieras, kas arī ir triatlona centri Valmierā.

 

Kā jau prognozējams, Medne sasniedza sacensību augstvērtīgāko rezultātu, turklāt arī tika pie Latvijas rekorda - 1000 metru peldējumu un 5000 metru skrējienu viņa pievarēja 31 minūtē un 57 sekundēs. Sportiste bija trīs minūtes ātrāka par talantīgo Danielu Leitāni, kurai gan spēcīgākā ir triatlona trešā disciplīna - riteņbraukšana. Akvatlonā vispirms jāveic peldēšanas distance, kurai seko skriešana ar handikapa startu – kā pirmais startē ātrākais peldētājs, kuru konkurenti cenšas noķert. Uzvarētājs ir tas, kurš finiša līniju šķērso pirmais.

 

Jelgavas akvatlonā startēja arī Smiltenes pusē pazīstamais bitenieks Vilis Mednis un jau nākamajās sacensībās sportisti balvās, iespējams, varēs sagaidīt arī kārumus no Medņu ģimenes uzņēmuma.

 

Jau šajā nedēļas nogalē seši Latvijas pārstāvji Polijas pilsētā Olštinā piedalīsies Eiropas junioru kausa posmā. Meiteņu sacensībās starp 36 dalībniecēm Leitāne tiek uzskatīta par vienu no galvenajām favorītēm.

 

Arī Latvijā tuvākajās nedēļās plānots notikumiem bagāts kalendārs. 26. maijā pirmoreiz Ilūkstē notiks baseintriatlons, bet Latvijas kausa nākamais posms 1. jūnijā gaidāms Valmieras baseintriatlona ietvaros, turklāt velobraukšana šajās sacensībās tiks veikta ar kalnu divriteņiem. Pieteikties iespējams Latvijas Triatlona federācijas mājaslapā.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

SMS CreditRadisson Blu DaugavaLOKLabās balvasDPDOrklaRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarte