Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Paldies Ventspils!

Paldies Ventspils!
11.08.2020

Latvijas Čempionāts triatlonā Olimpiskajā distancē.

2020.gada 09.augusts, Ventspils

 

Pagājušās nedēļas nogalē, svētdienā 09.augustā Ventspilī Bušnieku ezera peldvietās un tās apkārtnē notika Latvijas Čempionāts triatlonā Olimpiskajā distancē.

Olimpiskā distance uzskatāma par triatlona „karalisko”distanci,  jo tieši šajā distancē Olimpiskajās spēlēs tiek izcīnīts Olimpiskā čempiona tituls.

Sportisti veic 1.5km peldēšanas posmu, kam nekavējoties seko 40km šosejas riteņbraukšana, kuru noslēdz 10km skrējiens.

Sacensības pulcējā 153 dalībniekus, kuru vidū bija arī 12 ventspilnieki. Papildus vēl jāpieskaita Bērnu simboliskās distances mazie 20 dalībnieki.

Pirmie uz starta stājās „karaliskās” Olimpiskās distances sportisti. Vīriešu konkurencē jau sākumā iezīmējās pārliecinošs līderis – 20 gadīgais Artjoms Gajevskis no Daugavpils, kurš arī pārliecinoši, ar vairāku minūšu pārsvaru,  uzvārēja un tika „kronēts” par Latvijas čempionu. Toties par Vicečempiona titulu notika saspringta cīņa visas distances garumā. Daugavpilietis Viktors Žigarkovs peldēšanu pabeidza vicelīdera statusā. Aiz viņa sekoja Igors Gucanovičs no Babītes. Riteņbraukšanu abi sportisti aizvadīja kopā vienā grupā. Bet skriešanas distancē Igoram Gucanovičam izdevās atrauties un finišēt otrajam. Savukārt Viktors Žigarkovs izcīnīja trešo vietu. Jāuzsver, ka Artjoms Gajevskis

Arī sieviešu konkurencē jau no starta iezīmējās pārliecinoša līdere – NBS pārstāve Baiba Medne no Dobeles. Viņa arī dominēja visas distances garumā, konkurentēm neatstājot nekādas cerības uz uzvaru. Rezultātā Latvijas Čempiones titulu pārliecinoši izcīnija Baiba Medne. Vicečempiones titulu ar stabilu sniegumu visas distances garumā izcīnija Liene Blumbeka no Jēkabpils. Trešo vietu izcīnija Daugavpils sportiste Sofija Daņiļeviča.

Jāuzsver, ka abi čempioni, Artjoms Gajevskis un Baiba Medne, atkārtoja savus pagājušā gada panākumus, jo arī 2019.gadā Ventspilī abi kļuva par Latvijas čempioniem Olimpiskajā distancē.

Sacensību otrajā startā Latvijas kausa izcīņas ietvaros Minsprinta distancē uz starta stājās 13-17 gadīgie jaunieši un pieaugušie Tautas klases pārstāvji. Jāizceļ 17 gadīgā Daugavpilieša Daņilas Proščinko un 13 gadīgās Beates Jansones no Dobeles pārliecinošās uzvaras.

8-11 gadīgo Bērnu distancē uzvarēja Dobeles SK Aquatics pārstāvji Klāvs Dūzis un Elza Eihmane.

Vēl jāpiemin ventspilnieki, kas godam piedalījās sacensībās - Olimpiskajā distancē Olafs Ķenģis izcīnīja 6.vietu M50 grupā. Henrijam  Princim debija un 20.vieta M grupā. Minisprinta distancē piedalījās 10 ventspilnieki, no kuriem labākos reuzltātus sasniedza Mikus Podnieks (8.vieta MO grupā) un Simona-Laura Kozlovska (4.vieta MO grupā).

Jāuzteic Ventspils sporta skolas „Spars” jauno peldētāju drosme un uzņēmība pamēģināt šo grūto, bet interesanto sporta veidu.  Nikoļ Ožinska, Viktorija Golovanova un Valērija Kiriša, treneres Ludmilas Spurītes iedrošinātas un atbalstītas pārbaudīja savas spējas triatlonā.

Sacensību noslēgumā sev un vecākiem pa prieku aktīvi „izkustējās” paši mazākie dalībnieki - Simboliskajā bērnu distancē uz starta stājās 20 dalībnieki.

PALDIES visiem atbalstītājiem, pateicoties kuru atbalstam notika šīs sacnesības – Ventspils pilsētas dome un Sporta pārvalde, Olimpiskais centrs „Ventspils”, VK Tranzīts, Bucher Municipal, Moller Auto Ventspils,  Latvijas Triatlona federācija, Latvijas sporta federāciju padome, Aloja-Starkelsen.

Vislielākas PALDIES visiem dalībniekiem un līdzjutējiem !

FOTO : https://www.ventspils.lv/lat/galerijas/sports/32861-latvijas-cempionats-triatlona-olimpiskaja-distance-busnieku-ezera-apkartne#1

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Radisson Blu DaugavaLOKWellmanLabās balvasDPDRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarteCharlot