Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

No 8 līdz 13.novembrim Dienvidkorejas pilsētā Inčong norisinājās ITU organizētie pirmā līmeņa triatlona kursi, kuru viens no pasniedzējiem bija Latvijas pārstāvis Igors Siminaitis

No 8 līdz 13.novembrim  Dienvidkorejas pilsētā Inčong norisinājās ITU organizētie pirmā līmeņa triatlona kursi, kuru viens no pasniedzējiem bija Latvijas pārstāvis Igors Siminaitis
17.11.2017

No 8 līdz 13.novembrim  Dienvidkorejas pilsētā Inčong norisinājās ITU organizētie pirmā līmeņa triatlona kursi, kuru viens no pasniedzējiem bija Latvijas pārstāvis Igors Siminaitis, kopā ar citiem labi pazīstamiem speciālistiem no visas Pasaules (Rodrigo Milazzio, Travis Campebel)! Zemāk īss apraksts par Igora pieredzēto! 

 

„Triatlons – tas nav tikai SwimBikeRun, tas ir kaut ko vairāk...” (c) Sergio Santos (Visu laiku slavenākas traitlonistes Vanesas Fernandes treneris)

 

Tieši ar to mēs arī nodarbojamies: mācam kā saprast trenera lomu, iemaņas un tehniskas lietas ko jāzina un jāmāk katram mūsu sporta trenerim. Un runa neiet par absolūtiem cipariem un kā tos analizēt (kaut gan tas neapšaubāmi ir svarīgi), bet vairāk kā paskatīties no dažādiem leņķiem uz savām trenēšanas metodēm.

Kurss māca un skaidro, kā analizēt sportista rīcību un vēlreiz ļauj iejusties sportista ”ādā”.

Man, kā pasniedzējam, ir interesanti vērot dažādas metodes, ko treneri izmanto vienu un to pašu lietu skaidrošanai. Treneru komunikācijas spējas sadarboties, nerunājot vienāda valodā, kas bija ļoti manāms pēdējā kursā, kurā es biju lektora lomā.

Pateicoties Starptautiskās Triatlona Savienības (ITU) pūlēm treneru kursi notiek visā pasaulē un sadarbības / pieredzes apmaiņas iespējas pastāv ikvienam attīstības valsts trenerim (kuru skaitā arī ir Latvija).

Katra kursa baigās ir ļoti interesanti paklausīties novēlējumus ko treneri dod ikvienam savam kolēģim, un kā viņi vērtē savu paveikto darbu kursa ietvaros.

„Strādājot visā Pasaulē nereti sanāk redzēt bijušos studentus, kas pavada savas komandas sacensībās, un tas sagādā milzīgu gandarījumu par savu lomu viņu attīstībā...” (c) Rodrigo Millazio (Lektors, Brazīlijas izlases vecāka trenera palīgs).

Man vienmēr liek aizdomāties pēdējā ikviena kursa aktivitāte: „Padomāt kādu guvumu savai triatlona federācijai spēsi dot tu, pēc kursa nobeiguma..?” Atbildes skan, protams, dažādas, bet interesanti pēc laika redzēt, ka daudzi tiešām tā dara: Lasa iepazīšanās lekcijas skolās, rīko meistarklases vai meistarsacīkstes bērniem un interesentiem utt.

Tas viss liek tomēr priecāties, un vēlreiz atzīmēt ITU Prezidentes Marisol Casado teikto, ka: „Mūsu sporta veids - attīstās visstraujāk.”

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Labās MantasSMS CreditARS BūveEsteriolRadisson Blu DaugavaSportlandLat SwimLOKLand RoverOlympRedbullDionLabās balvasIZMDPDOrthomolOrklaRīgas BrīvostaLSFP