Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Lieliskos laikapstākļos Rīgā atklāta starptautiskā triatlona sezona!

Lieliskos laikapstākļos Rīgā atklāta starptautiskā triatlona sezona!
17.08.2020

Lieliskos laikapstākļos Rīgā atklāta starptautiskā triatlona sezona!

Ļoti siltos laikapstākļos svētdien Mežaparkā ar Rīgas triatlonu beidzot tika atklāta starptautisko sacensību sezona Eiropā. Latvijas galvaspilsētā notika Eiropas junioru kausa posms supersprintā un Baltijas čempionāts, kurā piedalījās pat vairākas olimpisko spēļu dalībnieces.

Starptautisko ierobežojumu dēļ dalībnieku skaits šoreiz diemžēl nebija ļoti plašs, bet tāpat uz starta stājās vairāk nekā desmit valstu atlēti, izmēģinot ļoti silto Ķīšezera ūdeni un finišējot nupat rekonstruētās Mežaparka Lielās estrādes pakājē.

Sportiskā diena sākās ar Eiropas junioru kausa sacensībām meitenēm. Šajās sacensībās pirmais numurs bija dāņu talantam Sifai Benediksai Madsenai, kura 2016. gadā uzvarēja Eiropas jaunatnes čempionātā, bet 2018. gadā tika pie zelta un sudraba Jaunatnes olimpiskajās spēlēs. Kaut pēc 375 metru veikšanas ūdenstilpnē Madsenai bija desmit sekunžu deficīts no tā brīža līderes Martas Kropko no Ungārijas, kura arī ir starp labākajām pasaules jaunajām sportistēm, 14 kilometrus garajā riteņbraukšanas distancē Madsena ļoti ātri ieguva milzīgu pārsvaru, ko vēl vairāk palielināja trīs kilometru skriešanā un finišā otro vietu izcīnījušo ungārieti apsteidza par vairāk nekā trim minūtēm. Pie bronzas tika spāniete Elsa Pena Visente.

Latvijai lielākās cerības saistījās ar Kristiānu Maskavu, kura no ūdenstilpnes izskrēja kā piektā, tomēr riteņbraukšanā jau pēc pirmā apļa bija vērojams ļoti nepatīkams skats – Maskavas ritenim bija pārdurta riepa un viņai aiz muguras atradās vairs tikai abas pārējās mājinieces Elīza Zvīgule un Darja Beļeviča. Turpinājumā daugavpiliete Beļeviča, kura peldēšanā bija daudz iepalikusi, apsteidza tautietes un tika pie 11. vietas, bet Maskava un Zvīgule daļu velo distances nobrauca kopā, bet skriešanā pieredzējušākā Kristiāna apsteidza Elīzu, līdz ar to izcīnot 12. vietu.

Puišiem Eiropas junioru kausā bija gandrīz divas reizes lielāks dalībnieku skaits. Šeit pēc peldēšanas izveidojās četru sportistu grupa, kurai, kaut sākumā pārāk labi neveicās ar sastrādāšanos, tomēr izdevās veikt visu velo distanci kopā. Sekojošās skriešanas ievadā kopā skrēja vācietis Henrijs Grafs un dānis Valdemars Soloks, bet drīz vien Grafs aizbēga, kamēr Soloks finišā palika arī aiz spāņa Igora Beljindo Mihailova.

Labākais no mājiniekiem šoreiz bija Artūrs Liepa, kurš peldēšanu pabeidza vienlaicīgi ar četriem līderiem, bet velo distancē viņam tomēr neizdevās ieķerties pie vadošā kvarteta un nācās braukt palielā sekotāju grupā. Skriešanā arī Artūrs nebija starp ātrākajiem un noslēgumā guva devīto vietu, kas gan tāpat ir cienījams rezultāts. No uzvarētāja viņš atpalika par nedaudz vairāk nekā divām minūtēm.

Vēl no mājiniekiem 14. vietu izcīnīja Danila Proščinko, sešpadsmitais sacensības noslēdza Sandis Kornijenko, bet 20. pozīcijā bija Kristaps Dūzis.

Baltijas čempionātā dāmām jau peldēšanā ļoti pārliecinoši divas ātrākās bija beļģietes Valerija Bartelemi un Klēra Mišela, kuras kopā veica arī visu velo distanci, bet skriešanā Bertelemi tomēr tautieti apsteidza par 21 sekundi un svinēja uzvaru. Pie trešās vietas tika Jūlija Jeļistarova no Ukrainas.

Pusi sacensības vadošā no Latvijas sportistēm bija triatlonā salīdzinoši maz pieredzējusī Patrīcija Agnese Ozola, kura izmantoja to, ka nāk no peldētāju saimes un no ūdenstilpnes izskrēja daudz ātrāk par pārējām tautietēm. Pēc tam riteņbraukšanā ilgstoši Ozola turējās astē lietuvietei Ingai Paplauskei, viņas nespējot noķert Danielai Leitānei, kurai spēcīgākais ir tieši velo segments. Tomēr otrajā pusē Paplauske beidzot aizbēga no Ozolas, pēc tam latvietei vairs nespējot saglabāt tempu. Noslēgumā iepriekšējo gadu valsts junioru līdere Leitāne, kurai šīs sezonas sākumā neizdevās iegūt labu sportisko formu, guva septīto vietu, devītā palika Baiba Medne, bet Ozola desmitajā vietā bija pēdējā starp finišējušajām sportistēm.

Tikmēr vīriem pirmais peldēšanu pabeidza igaunis Henrijs Repo, kurš sākumā centās noturēt solo vadību arī velobraukšanā, bet ātri vien viņu panāca vairāku sportistu grupa, līdz finišam aizvadot samērā aizraujošu cīņu. Uzvarēja ukrainis Jegors Martinenko, kuram sešas sekundes zaudēja Repo, bet vēl pēc 13 sekundēm finiša līniju šķērsoja vācietis Skots Maklimonts. Latviju šeit pārstāvēja vienīgi Artjoms Gajevskis, kuram neizdevās sasniegt finišu.

Pēc Eiropas junioru kausa un Baltijas čempionāta Rīgas triatlonā pozitīvā gaisotnē tika aizvadītas arī sacensības dažādās vecuma grupās un stafete. Triatlona sezona Latvijā jau ir savā beigu posmā. Nākamās sacensības notiks 5. septembrī, kad gaidāms Siguldas akvatlons.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Radisson Blu DaugavaLOKWellmanLabās balvasDPDRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarteCharlot