Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Leitānei ceļgala sāpes liedz pacīnīties par augstāku vietu Eiropas junioru čempionātā, Gajevskim 48. vieta

Leitānei ceļgala sāpes liedz pacīnīties par augstāku vietu Eiropas junioru čempionātā, Gajevskim 48. vieta
03.06.2019

Latvijas labākā triatloniste Daniela Leitāne ("Aquatics") netālu no Eindhovenas esošajā Nīderlandes mazpilsētā Vērtā piektdien palika 39. vietā Eiropas junioru čempionātā, par augstāku vietu liedzot cīnīties ceļgala sāpēm, kamēr DTC "Jaunība" sportists Artjoms Gajevskis sestdien ļoti karstos laikapstākļos ierindojās 48. pozīcijā.

 

Meiteņu sacensību diena bija saulaina un vējaina, peldēšanas distanci sportistēm veicot ar hidrotērpiem, kas bija Danielai parocīgi. 750 metrus garo peldēšanas distanci dobelniece sāka labi, bet pie pirmās bojas sadursmē ar citām triatlonistēm viņai nokrita peldbrilles, kas liedza atlikušo etapu veikt pilnvērtīgi un riteņbraukšanas trasē mūsu atlēte devās vien 48. vietā starp 58 dalībniecēm, atrodoties nosacīti trešajā grupā.

 

Savā kroņa disciplīnā, kurā bija jāveic divi apļi ar kopējo garumu 18,6 kilometri, Leitāne samērā ātri noķēra otro grupu, tomēr, līdzīgi kā pirms pāris nedēļām sacensībās Olštinā, latvietei neatradās neviena partnere, kas palīdzētu ķert pirmo grupu. Kaut Leitānes grupas sportistes strādāja kopā, līderes arvien attālinājās, kas nozīmēja, ka pat ar labu skriešanu neizdosies ielauzties pirmajā divdesmitniekā. Pēc tam skriešanā sportistei arī sāka sāpēt ceļgals, kas liedza attīstīt maksimālo  ātrumu. Neskatoties uz sāpēm, Leitāne skriešanā uzrādīja 32. laiku un summā pacēlās uz 39. vietu, veicot kāpumu salīdzinājumā ar pērnā gada kontinenta meistarsacīkstēm, kad Tartu tika ieņemta 44. vieta.

 

Par Eiropas junioru čempioni kļuva itāliete Beatrisa Maloci, kura finišu sasniedza pēc 54 minūtēm un 46 sekundēm. Viņai sekoja šveiciete Nora Gmira un Magdalena Frī no Austrijas, kura pērn uzvarēja Rīgas triatlonā. Tikmēr Leitāne čempionei zaudēja trīs minūtes un 40 sekundes, esot labākā no Baltijas valstu sportistēm.

 

Elites dāmu grupā piektdien par čempioni ļoti pārliecinoši kļuva britu sportiste Beta Potera.

 

Sestdien laikapstākļi jau bija ievērojami karstāki, kas apgrūtināja dzīvi arī junioriem, kuriem vajadzēja doties cīņā par Eiropas čempionāta medaļām. Šeit Latviju pārstāvēja daugavpilietis Gajevskis, starp vairāk nekā 60 sportistiem finišu sasniedzot 48. pozīcijā. Viņš tikai par vienu vietu piekāpās labākajiem no igauņiem Johanam Tammam.

 

Par uzvaru notika sīva cīņa starp diviem francūžiem, Paulam Žoržentumam par trim sekundēm apsteidzot Borisam Pjēram. Savukārt Gajevskis finišā uzvarētājam zaudēja nepilnas četras minūtes.

 

Vīru elitē par čempionu jau ceturto reizi karjerā kļuva šī brīža lielākā triatlona zvaigzne Alisters Braunlijs, panākot Havjeru Gomesu, kā zelta medaļām bagātāko meistarsacīkšu atlētu. Viņš par 22 sekundēm apsteidza tuvāko sekotāju Žoau Pereiru no Portugāles.

 

Sacensības Vērtā vēroja daudz skatītāju, organizatoriem čempionātu radot kā svētkus. Epicentrā atradās liela skatuve uz kuras notika dažādi priekšnesumi.

Vērtas pašvaldības pārstāvji pauž, ka viņiem triatlons ir lielākais sporta pasākums gadā - tam tiek veltīts domes un uzņēmēju uzmanība un atbalsts. Dažāda vecuma un līmeņa sacensības notiks arī nākamajā nedēļā, šajās divās nedēļās kopā startējot 6100 dalībniekiem.

 

Neierasti, ka sacensībās bija divas mix zonas - pēc peldējuma sportisti pārģērbšanos veica vienā vietā, bet pēc riteņbraukšanas - citā. Peldēšanā bija pludmales starts, kas nozīmē, ka sportisti startē krastā un pēc signāla skrien ūdenī. Sportisti no Vērtas ziņo, ka laika mērīšanas čipi, kas piestiprināti pie kājas, Eiropas čempionātā bija samērā lieli un tāpēc pirmajā mix zonā Leitānei iznāca kavēties, jo jaunais hidrotērps aizķērās aiz čipa.

 

Leitāne turpina sacensību maratonu un jau 8. jūnijā kopā ar Kristiānu Maskavu startēs Eiropas junioru kausa posmā Ukrainas pilsētā Dņipro.

 

Uz Nīderlandi devās arī Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss, kurš piedalījās Eiropas Triatlona savienības (ETU) ģenerālajā asamblejā, kurā tika atklāts, ka ETU un Starptautiskā Triatlona savienība (ITU) izstrādā stratēģisku plānu, kā palielināt triatlona atpazīstamību, kā arī vēlas iegūt lielāku pārstāvniecību 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. Savukārt Evita Leitāne Nīderlandē strādāja kā tiesnese.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

SMS CreditRadisson Blu DaugavaLOKLabās balvasDPDOrklaRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarte