Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Leitānei astotā vieta Eiropas junioru kausa sacensībās triatlonā

Leitānei astotā vieta Eiropas junioru kausa sacensībās triatlonā
20.05.2019

 

Talantīgā Latvijas triatloniste Daniela Leitāne sestdien Polijas pilsētā Olštinā izcīnīja astoto vietu Eiropas junioru kausa sacensībās.

 

Uz Poliju devās seši Latvijas sportisti, meiteņu sacensībās startējot dobelniecei Leitānei un rīdziniecei Kristiānai Maskavai.

Leitānei pirms sacensībām bija piešķirts otrais numurs, kas nozīmēja, ka viņa tiek uzskatīta par vienu no favorītēm.

 

Rīts sākās ar lielu miglu, turklāt īsi pirms meiteņu starta arī sāka līt. Tas arī ienesa korekcijas trasē - riteņbraukšanas distancē parādījās peļķes un tā kļuva slidena. Pēc peldēšanas par līderi kļuva ungāriete Karolīna Helga Horvāta, kamēr latvieties krastā izpeldēja otrajā lielajā grupā. Leitāne jauktajā zonā ļoti ātri nomainīja hidrotērpu un trasē devās kā devītā, vairāk nekā 30 sekundes aiz līderēm, vadošajā grupā esot piecām sportistēm. Velobraukšanas pirmā apļa beigās deficīts bija sadeldēts jau līdz 20 sekundēm , taču Danielai, kurai spēcīgākā ir tieši riteņbraukšana, līdzi "pavilkās" gandrīz visa otrā grupa un otrā apļa izskaņā viņai aiz muguras jau bija liela sportistu grupa. Trešo apli tieši latviete iesāka sacensību vadībā un viņa centās atrauties no grupas, taču nebija neviena, kas atbalstītu šos izrāvienus, kā rezultātā pēc četru apļu distances uz maiņu pirms skriešanas Leitāne ieradās kā līdere, taču uzreiz aiz muguras bija vairāk nekā desmit sportistes.

 

No maiņas zonas kā pirmā izskrēja poliete Magdalena Sudaka, Leitāne bija otrā un uzreiz aiz muguras vēl astoņas sportistes, kurām visām priekšā bija divu apļu skriešanas distance. Poliete jau pirmajos metros strauji atrāvās, tomēr pēc apmēram kilometra veikšanas viņu noķēra čehiete Terēza Svobodova, kamēr Leitāne bija vairs tikai desmitā. Izveidojās divas grupas pa piecām sportistēm, bet latviete pakāpās uz astoto vietu. Pavisam īsi pirms finiša izrāvienu veica Horvāta un finišā bija pirmā, aiz sevis atstājot Svobodovu. Trešo vietu izrāva Sudaka, tikai pēdējos metros apsteidzot krievieti Irinu Žuldibinu.

 

Leitāne saglabāja astoto vietu, no uzvarētājas atpaliekot nedaudz vairāk nekā divas minūtes. Tikmēr Maskava finišēja 27. vietā, viņas rezultātu ietekmējot kritienam riteņbraukšanā, kas atmeta uz beigu daļu. Iepriekš šogad Siguldas akvatlonā sportiste guva traumu, kas viņas startus ietekmē arī pašlaik.

 

Pēc finiša Leitāne atzina, ka riteņbraukšanā neskaitāmas reizes mēģinājusi aizbēgt no grupas, tomēr nav guvusi atsaucību, līdz ar to tika patērēts spēks, kas būtu noderējis skriešanā. Tāpat kādā epizodē motocikls ar video operatoru patraucējis sākt izrāvienu.

 

Maija beigaš Danielai starts Eiropas čempionātā triatlonā WEERT ( Holande )

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

SMS CreditRadisson Blu DaugavaLOKLabās balvasDPDOrklaRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarte