Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Latvijas triatlona saimei bagātīga nedēļas nogale

Latvijas triatlona saimei bagātīga nedēļas nogale
27.05.2019

Latvijas triatlona sabiedrībai maija pēdējā nedēļas nogale bija sacensībām bagāta - sestdien Igaunijas pilsētā Jeulumē notika Baltijas kausa kalendārā iekļautais duatlons, bet svētdien Ilūkstē notika baseintriatlona debijas sacensības, atklājot akciju "Apceļo Latvijas baseinus”.

 

Jeulumē duatlons notika pēc sistēmas skrien, brauc, skrien, uz Igauniju no mūsu valsts dodoties plašai Dobeles kluba "Aquatics" delegācijai, kā arī vairākiem individuālajiem atlētiem. Sacensību rīts pienāca ar aukstu un lietainu laiku, līdz ar to pašiem mazākajiem censoņiem starts bija izaicinošs. Tomēr apstākļi uzlabojās un dienas vidū jau vajadzēja meklēt saulesbrilles. Jau tradicionāli Jeulumē skriešana notika smilšainā, kalnainā meža trasē ar čiekuru, sūnu un mellenāju piedevu, bet velobraukšanas distance tika veikta sarežģītā, līkumainā, stāviem kāpumiem un kritumiem pilnā biatlona trasē.

 

Elites grupā vispirms tika veikts sešu kilometru skrējiens, kam sekoja 21 kilometra riteņbraukšanas distance un noslēgumā sportistiem vajadzēja noskriet vēl trīs kilometrus. Ja vīru ieskaitē igauņi konkurenci neizjuta, dāmām lieliska bija talantīgā mūsu valsts sportiste Daniela Leitāne, kura izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru, finišējot pēc stundas, 17 minūtēm un 23 sekundēm. Leitāne kārtējo reizi parādīja savu spēku riteņbraukšanā, kur kopējā ieskaitē tika pie desmitā labākā rezultāta.

 

Garajā distancē savus spēkus pārbaudīja arī Jānis Vidovskis, izcīnot ceturto vietu grupā starp 55-59 gadus veciem atlētiem.

 

Uz pusi īsākā distancē (3,0+10,5+1,5) otrais ātrākais bija Kristaps Dūzis, finišu sasniedzot pēc 36 minūtēm un 24 sekundēm. Starp dāmām šajā distancē ceturtā bija Linda Eihmane. Tāpat līdz medaļām nedaudz pietrūka Andrianam Bulko un Evitai Leitānei.

 

Savukārt īsākajā distancē (1,5+3,5+0,5) pirmās divas vietas izcīnīja igauņi, kamēr trešais finišēja rīdzinieks Miks Meijers, tiekot pie otrās vietas savā vecuma grupā. Vēl trešo vietu savā grupā guva Kaspars Jubelis, kamēr starp meitenēm otrā kopējā ieskaitē bija Beāte Bula, bet cita Beāte - Jansone - uzvarēja savā vecuma grupā, trešajā pozīcijā atstājot Karolīnu Bulko.

 

Kopā īsākajā distancē uz starta stājās gandrīz 70 censoņu, septītajai daļai esot viesiem no Latvijas.

 

Šis Baltijas kausa sezonā bija otrais posms, sekojot Panevēžu baseintriatlonam. Baltijas kausa sezona, kā ierasts, notiks četrās valstīs, Latvijai, Lietuvai, Igaunijai un Baltkrievijai uzņemot pa divām sacensībām. Nākamais posms gaidāms 6. jūlijā Minskā. Savukārt Latvijā pirmais no Baltijas kausa posmiem tiks aizvadīts Rīgas triatlona ietvaros 11. augustā, bet otrs - 28. septembrī gaidāmajā Daugavpils duatlonā.

 

Tikmēr svētdien Latvijas Triatlona federācija sadarbībā ar Ilūkstes novada pašvaldību un Ilūkstes novada sporta skolu aizsāka baseinu triatlonu akciju "Apceļo Latvijas baseinus". Akcijas mērķis ir popularizēt triatlonu kā sporta veidu, kura treniņprocesu un sacensības var rīkot Latvijas baseinos. Šīs sacensības plānots rīkot pašvaldībās ar baseiniem, kurās vēl nav savu treniņgrupu triatlonā un nav notikušas triatlona sacensības.

 

Debijas mači pulcēja 25 dalībniekus, kas pirmajam šādam pasākumam bija gana labs apmeklējums. Peldēšana notika Ilūkstes peldbaseinā, kam sekoja riteņbraukšana pa Ilūkstes pilsētas ielām un skriešana skaistajā Ilūkstes stadionā. Pēc sacensībām dalībnieki īpaši slavēja riteņbraukšanas trasi. Šoreiz sacensību formāts bija atšķirīgs no standarta Latvijas kausa nolikuma, jo galvenais uzdevums ir dot iespēju izmēģināt spēkus gan citu sporta veidu pārstāvjiem, gan arī vienkāršiem interesentiem. Tas arī atmaksājās, startējot diviem citu sporta veidu pārstāvjiem. Antra Freiberga ikdienā nodarbojas ar garajām skriešanas distancēm, bet Ilūkstē ieguva otro vietu savā grupā. Savukārt īpašs pārsteigums triatlonam bija Ķekavas sporta skolas audzēknis riteņbraukšanā Dēvids Zikratijs, kurš svinēja uzvaru. Abi debitanti atzina, ka sacensības viņiem patikušas un ieguvuši āķi lūpā. Par Zikratiju īpašu interesi izrādīja pieredzes bagātais treneris Anatolijs Ļevša, aicinot viņu pamēģināt spēkus arī citās sacensībās.

 

Turpinot gatavoties pēc nedēļas gaidāmajam Eiropas čempionātam, Ilūkstē otro startu divu dienu laikā aizvadīja Latvijas labākā triatloniste Daniela Leitāne, kura, protams, svinēja uzvaru.

 

Sacensību dalībnieki tika pie medaļām Ilūkstes novada simbola zirga formā, kā arī balvām no Latvijas Triatlona federācijas atbalstītājiem "Aloja", "Gerimax", "Litozin" un "Moller". Tikmēr Ilūkstes novada sporta centra direktors Dzintars Pabērzs pauda apņēmību, ka arī nākamgad sacensības būs Latvijas triatlona pasākumu kalendārā un tām būs vēl plašāka programma. Ilūkstē kā brīvprātīgie piedalījās arī skrējēju Griķu ģimene no Daugavpils, kā arī tika izveidots veiksmīgs kontakts ar Daugavpils Universitātes fizioterapijas studenti Elīnu Vasiļjevu, kura turpmāk palīdzēs Daugavpils triatlonistiem.

 

Sacensību karuselis turpinās un jau 1. jūnijā gaidāms Valmieras baseintriatlons. Savukārt Daniela Leitāne un Artjoms Gajevskis nākamajā nedēļas nogalē pārstāvēs Latviju Nīderlandē gaidāmajā Eiropas čempionātā.

 

Tikmēr Evita Leitāne ziņo, ka Igaunijā saņemts uzaicinājums 11. un 12. jūlijā Tartu piedalīties ETU/ITU organizētajā 1. līmeņa tiesnešu apmācībā. Jo īpaši gaidītas daiļā dzimuma pārstāves. Pieteikties iespējams līdz 6. jūnijam, rakstot uz epastu triatlons@triatlons.lv.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

SMS CreditRadisson Blu DaugavaLOKLabās balvasDPDOrklaRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarte