Ziņas

Latvijas čempionāts triatlonā Olimpiskajā distancē

03.08.2021

Svētdien 01.augustā Ventspilī pie Bušnieku ezera pulcējās cilvēki ar trīskāršu izturību. Trīskāršu tādēļ, ka viņi pārbaudīja un demonstrēja savu iztrību trīs dažādos veidos – peldot, braucot ar velosipēdu un skrienot. Saliekot kopā, tas ir TRIATLONS.

Jau tradicionāli Ventspilī notika Latvijas čempionāts triatlonā Olimpiskajā distancē. Kā liecina nosaukums, tieši šada formāta un garuma distancē notiek Olimpisko spēļu triatlona sacensības. Sportisti veic 1.5km peldēšanas posmu, pēc kur nekavējoties seko 40km riteņbraukšana un noslēgumā 10km skrējiens.

Ventspilī uz starta izgāja 49 individālie dalībnieki un 4 stafetes komandas. Esot vadībā jau no pirmajiem peldēšanas metriem un nezaudējot līdera pozīciju ne mirkli, par Latvijas čempionu Olimpiskajā distancē jau trešo gadu pēc kārtas kļuva daugavpilietis Artjoms Gajevskis. Vicečempiona titulu izcīnīja triatlona apritē atgriezies Andrejs Dmitrijevs. Un trešo vietu, apsteidzot konkurentus skriešanas distancē, izcīnīja Sergejs Kudrjavcevs. Abi no Rīgas.

Sievietēm cīņa par čempiones titulu izvērtās interesantāk, jo peldēšanas posmu visātrāk veica Kristāna Maskava. Otrā no ūdens „iznāca” Daniela Leitāne, kurai šī bija debija Olimpiskajā distancē. Viņām sekoja iepriekšējo 2 gadu čemione Baiba Medne. Riteņbarukšanā visas trīs līderes izveidoja grupu un 40km distanci nobrauca kopā. Skriešanā visātrākā bija Baiba Medne un līdz ar to arī viņa jau trešo gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempioni. Vicečempiones titulu izcīnīja šīs distances debitante Daniela Lietāne. Un trešajā vietā finišēja Kristiāna Maskava.

Stafetes komandu cīņā pārliecinoši uzvarēja Kuldīgas komanda, kuras sastāvā startēja viens no labākajiem Latvijas garo distanču skrējējiem Kristaps Bērziņš. Vicečempioni – Siguldas komanfa „Savējie” (Veģeru ģimene). Un pēdējos metros trešo vietu „izrāva”Grobiņas komandas skrējējs, arī vien no labākajem Latvijā – Reinis Hartmanis.

Pēc Olimpiskās distances uz starta izgāja 44 Supersprinta distances dalībnieki – jaunieši no 14-17.gadu vecuma un tautas klase. Ātrākais šajā distancē no puišiem bija Adrians Bulko no Dobeles. Meitenēm labākā – Beate Bula arī no Dobeles.

Pēc tam startēja Bērnu sporta distances dalībnieki, kopskaitā 29 jaunie sportisti. Īsajā distancē ātrā un dinamiskā cīņā visus puišus apsteidza un pirmā finišēja dobelniece Beate Jansone. No puišiem labākais – Kaspar Jubelis no Rīgas.

Un noslēgumā uz starta izgāja Bērnu simboliskās distance dalībnieki – 10.gadu veci un jaunāki. Visi 16 bija izvarētāji, visi guva prieku no sportošanas un izkustēšanās svaigā gaisā. Galvenais ieguvums – prieks pašiem un vecākiem, laba veselība un medaļa un suliņa finišā.

Kopumā piedalījās 140 dalībnieki, no kuriem bija 12 ventspilnieki, tajā skaitā Maratona kluba un Triatlona kluba apvienotā stafetes komanda. Jāizceļ Ernests-Ādams Nudiens, kurš vienīgais no ventspilniekiem izcīnīja godalgoto vietu, finišējot trešajā vietā jaunāko zēnu M9 grupā.

Sacensības varēja notikt pateicoties atbalstītājiem –Ventspils pilsētas dome, Ventspils Brīvostas pārvalde, Bucher municipal, VK tranzīts, Latvijas triatlona savienība, Užavas alus , TakuSports un Latvijas valsts robežsardzei.