Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Latvijas Čempionāts triatlonā Olimpiskajā distancē. 2019.gada 14.jūlijs, Ventspils

Latvijas Čempionāts triatlonā Olimpiskajā distancē. 2019.gada 14.jūlijs, Ventspils
15.07.2019

Pagājušās nedēļas svētdienā 14. jūlijā nogalē Ventspilī notika Latvijas Čempionāts triatlonā Olimpiskajā distancē.

Olimpiskā distance uzskatāma par triatlona „karalisko”distanci,  jo tieši šajā distancē Olimpiskajās spēlēs tiek izcīnīts Olimpiskā čempiona tituls. Arī Starptautiskās triatlona savienības ITU pasaules čempionāts notiek Olimpiskajā distancē.

Sportisti veic 1.5km peldēšanas posmu, kam nekavējoties seko 40km šosejas riteņbraukšana, kuru noslēdz 10km skrējiens.

Agrā svētdienas rītā, kamēr  nedēļas nogalē notikušo Jūras svētku un Gheto Games Festivāla nogurdinātie ventspilnieki un Ventspils viesi atgūva spēkus, tikmēr Ventspilī Bušnieku ezera peldvietā pulcējās mundri, spirgti, sportiski un veselīgi aktīvi ļaudis ! Lai piedalītos „Ventspils Tritalona svētkos” - Latvijas Čempionātā triatlonā Olimpiskajā distancē.

Sacensības pulcējā 110 dalībniekus, kuru vidū bija arī 42 ventspilnieki - tas ir ventspilnieku dalībnieku rekords !

Pirmie uz starta stājās „karaliskās” Olimpiskās distances sportisti. Vīriešu konkurencē jau sākumā iezīmējās pārliecinošs līderis – 19 gadīgais Artjoms Gajevskis no Daugavpils, kurš arī pārliecinoši uzvārēja un tika „kronēts” par Latvijas čempionu. Toties par Vicečempiona titulu notika saspringta cīņa visas distances garumā.  Rezultātā Latvijas Vicečempiona titulu izcīnīja rīdzinieks Sergejs Kudrjavcevs ,bet trešajā vietā ierindojās Valmieras pārstāvis Artis Dāvidnieks.

Savukārt dāmām „plecs pie pleca”  lielāko distances daļu mēroja Baiba Medne no Dobeles un Kristiāna Maskava no Rīgas. Pateicoties labākam sniegumam noslēdzošajā skriešanas posmā Latvijas čempiones titulu izcīnīja Baiba Medne. Vicečempiones tituls Kristiānai Maskavai. Un uz goda pjedestāla zemāka pākāpiena, izcīnot trešo vietu, nostājās Ieva Pūce no Rīgas.

Latvijas čempiona tituls tika izcīnīts arī Stafešu komandām. Un par prieku mājiniekiem par Latvijas čemioniem kļuva Ventspils „Maratona kluba” stafetes komanda.

Vēl jāpiemin ventspilnieki, kas godam startēja grūtajā Olimpiskajā distancē – Olafs Ķenģis (5v. M50 grupā), Rihards Meščerjakovs (9. M grupā) un Ivars Nudiens (21v. M grupā).

Sacensību otrajā startā Latvijas kausa izcīņas ietvaros Minsprinta distancē uz starta stājās 13-17 gadīgie jaunieši un pieaugušie Tautas klases pārstāvji. Jāizceļ 17 gadīgā Daugavpilieša Daņilas Proščinko un 13 gadīgās Beates Bulas no Dobeles pārliecinošās uzvaras.

Organizatoru un mājienieku prieks par 12 ventspilniekiem, no kuriem pieminēšanas vērti ir Juris Keišs un Nataļja Ņevostrujeva par uzvarām Tautas klasē.

8-11 gadīgo Bērnu distancē uzvarēja rīdzinieks Kaspars Jubelis un daugavpiliete Nadežda Sulane.

Sacensību noslēgumā sev un vecākiem pa prieku aktīvi „izkustējās” paši mazākie dalībnieki - Simboliskajā bērnu distancē uz starta stājās 20 dalībnieki.

PALDIES visiem atbalstītājiem, pateicoties kuru atbalstam notika šīs sacnesības – Ventspils pilsētas dome un Sporta pārvalde, Olimpiskais centrs „Ventspils”, Bucher Municipal, Moller Auto Ventspils,  Latvijas Triatlona federācija, Latvijas sporta federāciju padome, Gerimax, Aloja-Starkelsen, Milzu, Inženiertehniskie projekti.

Vislielākas PALDIES visiem dalībniekiem un līdzjutējiem! Uz tikšanos atkal pēc gada mājīgajos Bušnieku ezera krastos!

 

Informāciju sagatavoja:

Māris Priedēns
Triatlona klubs "Ventspils"

Foto: Aivars Ķesteris

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

SMS CreditRadisson Blu DaugavaLOKLabās balvasDPDOrklaRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarteCharlot