eXTReMe Tracker

Ziņas

Latvijā pirmajās Half Ironman sacensībās uzvar baltkrievs Aliaksandr Vasilevich

02.07.2017

Sestdien kaprīzos laika apstākļos, kad lietus mijās ar vēl lielāku lietu un ik pa brīdim uzspīdēja saule, Vaidavā norisinājās Vaidavas triatlons un pirmo reizi Latvijā arī Vidējās (Half Ironman) distances sacensības, kas bija arī Latvijas čempionāts šajā distancē. Par Latvijas čempionu kļuva Jānis Melbārdis, savukārt absolūtajā vērtējumā uzvarēja baltkrievs Aliaksandr Vasilevich.

Pirmie sacensības ar kopēju startu uzsāka Half Ironman distances dalībnieki un distances piecu stafešu komandu dalībnieki. Jau no starta, peldot 1900 metrus, par līderi kļuva Baltkrievijas sportists Aliaksandr Vasilevich. Viņš arī pirmais uzsāka nākošo disciplīnu, 90 km riteņbraukšanu, kas notika trijos apļos pa Valmieras-Limbažu šoseju un šķērsojot Rīga-Valmiera autoceļu. Tāpat baltkrievu sportisks arī pirmais sāka pēdējo distances disciplīnu - pusmaratonu.

Kā otrais pusmaratonu uzsākas stafetes komandas Ejam uz pirmo dalībnieks, viens no Latvijas ātrākajiem skrējējiem Renārs Roze. Skriešana notika pa asfaltu un trīs apļos. Pēc pirmā apļa vadību saglabāja Vasilevich , Renārs Roze jau bija samazinājis attālumu un trešajā aplī arī apdzina baltkrievu. Stafetes komanda finišēja pirmā, distancē pavadot gandrīz 4 stundas, 3:59: 26. Vasilevich rezultāts finišā -  4:03:06.

Otrais pirmajās Half Ironman sacensībās Latvijā individuālajā vērtējumā, izcīnot Latvijas čempiona godu, ierindojās Jānis Melbārdis, ar reultātu 4:22:32, bet trešais Artis Dāvidnieks - 4:29:48. Latvijas čempionāta ietvaros trešo vietu izcīnīja Oskars Cimermanis - 4:35:22. Vienīgā un titulētā dāma, kas startēja bija Lietuvas pārstāve Alīna Ranceva, kura finišēja pēc 5:47:29.  Ar skaļām ovācijām tika sagaidīts arī pēdējais finišējošais sportists Jānis Vidovskis ar rezultātu 6:49:42

No Half Ironman stafešu komandām uzvarēja Ejam uz pirmo 3:59:26, otrajā vietā atstājot Ironman.lv 4:23:59 un trešajā Vidzemes mērnieks/ Dako Ziemeļvidzeme 4:41:32 . Pēc stafetes finiša Renārs Roze uz jautājumu, vai vēl piedalīsies šādā stafetē, atbildēja apstiprinoši, taču piebilda, ka iespējams, kādās no sacensībām ieraudzīsim Renāru Rozi – triatlonistu.

Klasiskajā Vaidavas triatlonā, peldot 500 metrus, braucot ar riteni 22 km un skrienot 4 km, pirmais absolūtajā vērtējumā vīriešiem bija Artjoms Gajevskis no Daugavpils 1:01:56, otrais Danila Proščinko 1:02:45 un trešais Arvis Grencbergs 1:02:59. Sievietēm pirmā Aquatics kluba pārstāve Daniela Leitāne 1:05:50, otrā Sindija Skangale 1:13 :04 un trešā Aquatics pārstāve Linda Siliņa 1:14:35.

Sacensību noslēgumā Latvijas Triatlona federācijas prezidents Vilnis Priedītis pateicās dalībniekiem, organizatoru komandai un Kocēnu novada pašvaldībai, kā arī  izteica pārliecību, ka Vaidavas triatlons turpinās attīstīties. Savukārt viens no rīkotājiem Māris Babris no Ironman.lv pauda gandarījumu par mačiem, jo tik īsā laikā iespraukties  Eiropas sacensību kalendārā bija nereāli. Nākamgad sacensību norises datumi tiks izsludināti laicīgi, kas ļaus palielināt arī dalībnieku skaitu.

Pateicamies visiem dalībniekiem un līdzjutējiem par kopā būšanu, cīņas sparu un pozitīvajām emocijām Vaidavas triatlonā 2017!