Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Juniori uzsāk šīs sezonas dalību Eiropas kausa posmos

Juniori uzsāk šīs sezonas dalību Eiropas kausa posmos
29.05.2018

Juniori uzsāk šīs sezonas dalību Eiropas kausa posmos

2018. gada 26. maijā mūsu juniore Daniela Leitāne piedalījās Olsztyn ETU Sprint Triathlon European Cup elites grupā. Danielai šis bija pirmais starts elitē un dalība tajā tika izvēlēta kā iesildīšanās pirms elites starta Ukrainā 2018 Dnipro ETU Sprint Triathlon European Cup, kurš notiks jau šīs nedēļas nogalē un Danielas dalību tur nominē Eiropas triatlona savienība.

Kopumā Olsztyn sprinta distancē (750m – 20 km – 5 km) Elitē piedalījās 51 sieviete un 70 vīrieši. Sacensību diena sākās ar pārsteigumu laikapstākļos. Ja līdz sestdienai laiks bija silts un jauks, tad sestdienas rīts bija apmācies, auksts un līņāja. Starts Elites sievietēm bija plānots 14.30, taču negaisa dēļ tas tika atlikts līdz pusstundai, jo pērkona laikā peldēt ūdenstilpnēs ir ļoti bīstami. Tas, protams, sportistiem pastiprināja stresu vēl vairāk Turklāt ūdens temperatūra Ukiel ezera pludmalē bija +18 C, bet gaiss palika arvien stindzinošāks un temperatūra nokritās līdz pat +16 C.

Starts sievietēm tika dots apmēram 15 min vēlāk nekā bija plānots un tas bija veiksmīgs bez falšajiem startiem. Daniela no ūdens izpeldēja priekšpēdējā trīs (3) meiteņu grupiņā. Atlika vien cerēt uz riteņbraukšanu, kas ir Danielas stiprā puse. Jāpiezīmē, ka no peldēšanas līdz tranzītzonai bija diezgan liels attālums, apmēram 250m. Riteņbraukšana notika pa ļoti labu asfalta un bruģa segumu 4 apļos, tomēr laikapstākļi sportistes nelutināja un visu sacensību laiku stipri lija stindzinošs lietus, kas lika uzmanīties straujajos līkumos un pagriezienos. Jau pirmajā aplī, kā bija cerēts, Daniela apdzina 6 sāncenses, un jau nākamajā aplī Daniela bija noķērusi otro lielo grupu, kura tomēr izjuka un Danielai nācās strādāt vienai. Savukārt 3 līderes bija atrāvušās no pirmās grupas apmēram par pusminūti un ļoti veiksmīgi strādāja kopā attālinoties vēl vairāk. Pēc riteņbraukšanas no 50.pozīcijas Daniela jau pakāpās līdz 31.pozīcijai, kuru ar skriešanu arī noturēja līdz pat finišam. Danielai tā bija laba pieredze, startējot, “lielajā triatlonā” - Eliites grupā. Tāpat pieminēšanas vērts ir, ka 7 sievietes (no 51) distanci vispār nepabeidza slikto laikapstākļu dēļ, tomēr Daniela bija pietiekami rūdīta un distanci pabeidza, uzlabojot pēc iepriekšējiem rezultātiem sev piešķirto starta nr.41 uz 31.vietu. Danielai gan šajā gan nākamajā gadā vēl būs starti junioru grupā, kur viņas pozīcijas ir krietni augstākas. Ja analizē Danielas startu starp juniorēm, tad šajās sacensībās viņai ir 6.rezultāts.

Uzvaru svinēja Krievijas pārstāve Ekaterina Matiukh, 2.vieta – Spānietei Martai Sanchez Hernandez, 3.vieta – Vācietei Nina Eim. Arī sacensību līderei ukrainietei Yuliya Yelistratovai, kura startēja ar 1.numuru, šis bija grūts starts un viņa finišēja tikai 12.vietā

Savukārt vīriem: 1.vieta – Ungāram Csongor Lehmann, 2.vieta – Šveicietim Sylvain Fridelance, 3.vieta - Zviedram Gabriel Sandör. Vīriem ( no 70) distanci nebeidza 12 sportisti un diskvalificēti tika 2.

Rezultāti pieejami šeit.

Sievietes: https://www.triathlon.org/results/result/2018_olsztyn_etu_sprint_triathlon_european_cup/321155

Vīrieši: https://www.triathlon.org/results/result/2018_olsztyn_etu_sprint_triathlon_european_cup/321154

ETU apraksts par sacensībām un foto, video pieejami šeit. (https://europe.triathlon.org/news/article/breakaway_takes_matiukh_to_gold)

Uz Ukrainu piedalīties junioru startā dosies arī vairāki Latvijas juniori: no meitenēm: Linda Siliņa, savukārt puiši būs pārstāvēti plašākā sastāvā: Savēlijs Suharževskis, Artjoms Gajevskis, Jēkabs Audzēvičs, Raimonds Levickis, Markuss, Ubavičs, Matvejs Suharževskis.

Novēlam veiksmīgus startus!

 

 

Latvijas Triatlona federācija

 

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Pludmales spēlesMēness aptiekaSMS CreditX-SportsARS BūveRadisson Blu DaugavaEsteriolSportlandLat SwimLOKLand RoverOlympRedbullDionLabās balvasIZMDPDOrthomolOrklaRīgas BrīvostaLSFP