Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Eiropas Triatlona sprinta kausa posms Ukrainā 2018

Eiropas Triatlona sprinta kausa posms Ukrainā 2018
03.06.2018

Daniela Leitāne bija pirmā no Latvijas komandas, kura devās uz startu Ukrainas pilsētā Dnipro 2018 ETU Sprint Triathlon European Cup ietvaros. Šis Danielai bija otrais starts Elites klasē jau otro nedēļas nogali pēc kārtas. Šoreiz Danielai izdevās izpeldēt nedaudz labāk, kā Polijā un tomēr pietrūka 40s līdz galvenajai grupai. Viņa izpeldēja dažas sekundes aiz trim Ukrainietēm un likās, ka varētu izveidoties grupa, lai sāktu pakaļdzīšanos. Diemžēl arī Ukrainietes sadalījās – vienu noķert no šīs trijotnes neizdevās, savukārt otra ieķērās Danielai astē, bet īpaši palīdzību nesniedza… Tā nu galvenā grupa diezgan ātrā velo trasē attālinājās par 15 sekundēm katrā aplī, kopā bija jāveic trīs apļi. Pēc velo posma Daniela pieļāva kļūdu šķērsojot “dismount” līniju un tas nozīmēja, ka skriešanas posmā būs jāizcieš sods 10 sek, ko viņa arī darīja pirms pēdējā apļa. Distanci Daniela veica 1:03.19 izcīnot 16 vietu no 27 startējušām sievietēm! Jāpiebilst, ka Daniela bija otra jaunākā meitene starp pieredzējušām sievietēm, kurām aiz muguras bija pat trīs Olimpiskās spēlēs. Uzvaru par prieku skatītājiem izcīnīja Ukrainiete Yuliya Yelistratova ar rezultātu 1:00.13, otrā bija Andreia Ferrum no Portugāles (1:00.32) un trešā vēl viena Ukrainas pārstāve Sofiya Pryyma (1:00.56).

Vīru Elites startā pēc peldēšanas likās, ka visi brauks draudzīgi vienā lielā grupā, bet tomēr diviem sportistiem Čeham Jan Volar  un Amerikānim Alec Wilimovsky izdevās divatā aizmukt no grupas un katrā aplī palielināt pārsvaru no sekotājiem līdz 50 sek  pirms skriešanas posma. Tomēr skriešana ieviesa nelielas korekcijas, lai gan Čeham izdevās noturēt tempu un svinēt uzvaru Dnipro posmā ar rezultātu 0:52.54, viņam pa pēdām finišā sekoja Oleksiy  Syutkin, kuram bija izdevies samazināt Jana pārsvaru un finišā zaudējot vien 4 sek (0:52.58). Trešo vietu izcīnīja Vācietis Jonathan Zipf piekāpjoties Ukrainim tikai 1 sek (0:52.59).

Rezultāti: https://www.triathlon.org/events/event/2018_dnipro_etu_sprint_triathlon_european_cup

Nākošie šajā trasē startēs mūsu juniori, jāsaka gan, ka spēcīgākais juniors Savēlijs Suharževskis vēl pirms starta jau ir saņēmis sodu un viņam būs jāstartē pēdējam – 10 sek pēc starta signāla.

Savukārt svētdien 03.06 uz starta 2018 Dnipro ETU Triathlon Junior European Cups stājās mūsu juniori Linda Siliņa, Savēlijs Suharževskis, Artjoms Gajevskis, Jēkabs Audzēvičs, Markuss Ubavičs, Raimonds Levickis un Matvejs Suharževskis. Pirmās startēja meitenes, kopumā 23 sportistes un par pārsteigumu vislielākā pārstāvniecība bija Izraēlai.  Linda iesāka diezgan cerīgi, tomēr peldēšanā no ūdens izkāpa viena no pēdējām un trasē devās vienatnē un visus 20km arī nobrauca viena pati, neizdevās arī “ieķerties” aiz vēlāk izkāpušajām Ukrainietēm. Līdzīgi kā pieaugušajiem arī šoreiz ātrajā trasē ieguvēji bija tie kuri strādāja “grupā” un cīnīties vienatnē nebija viegli. Velo segments bija atņēmis gana daudz spēka un skriešanā neizdevās uzrādīt to labāko rezultātu. Jāpiebilst, ka meiteņu startā bija liels karstums, kas sacensības padarīja vēl grūtākas. Linda finišēja 22. vietā ar rezultātu 1:16.56. Uzvaru svinēja Tjasa Vrtacic no Slovēnijas 1:03.16, kurai izdevās apsteigt divas izraēlietes Raz Poradosu (1:03.26) un Shira Katz (1:03.34).

            Puišiem uz starta stājās 62 dalībnieki, starp kuriem bija 6 Latvijas pārstāvji. Vairāk bija vien Ukraiņi un Izraēlieši. Raimonds Levickis un Matvejs Suharževskis Sprinta distanci veica pirmo reizi un tik lielā dalībnieku skaitā tas bija kārtīgs pārbaudījums. Jāsaka, ka šoreiz mūsu sportistiem šīs sacensības bija ar piedzīvojumiem bagātas. Kā jau tika ziņots Savēlijs Suharževskis saņēma 10 sek sodu jau pirms starta un  viņam nācās “ķert” pārējos, jāsaka gan, ka tas viņam izdevās diezgan ātri. Nākamais pārsteigums bija Artjoma Gajevska pazaudētais “čips” peldēšanas posmā, tomēr viņš turpināja cīņu un sacensību organizatori sekoja viņa startam onlainā. Diezgan cerīgi no ūdens izkāpa arī Jēkabs, kopā ar Artjomu iekārtojoties otrajā lielajā grupā, kuru drīz vien noķēra trešā grupa ar Savēliju priekšgalā. Sacensību vadībā bija 5 dalībnieki, kuriem tad šī grupa sekoja ar +/- 40 sek atstarpi. Pēdējā aplī kāpumā nokrita ķēde Jēkabam un viņam nācās pēdējos kilometrus braukt vientulībā. Nedaudz tālāk no otrās lielākās grupas bija izveidojusies trešā, kurā bija iekārtojies Markuss un diezgan stabili turējās šajā grupā. Drusku tālāk no šīs grupas brauca Raimonds un vēl mazliet aiz Raimonda bija arī Matvejs. Bija skaidrs, ka ļoti daudz izšķirsies tieši skriešanā. No mūsējiem visaugstāk finišēja Savēlijs (0:57.19) 11. vieta, Artjoms 15. vieta (0:57.48), Jēkabs 45. vieta (1:02.32), Markuss 53. vieta (1:05.46), Matvejs 56. vieta (1:08.11), bet Raimonds tika diskvalificēts.  Jāsaka, ka Raimonds finišēja nedaudz pēc Jēkaba, bet arī viņam trasē bija daudz piedzīvojumu – pirmkārt viņš saņēma sodu par ekipējuma nenovietošana paredzētajā kastē, bet finišā tehniskais delegāts paziņoja, ka viņš ir diskvalificēts par trases “nogriešanu” peldēšanā (neappeldēja boju). Pārsteigumi mūsu komandai nebeidzās, jo finišējot Markuss tika nogādāts pie mediķiem ar asiņojošu kāju un vēlāk trenera pavadībā devās uz tuvāko slimnīcu, kur uz kājas tika uzliktas trīs šuves. Izrādās šādu “caurumu” kājā viņš bija saņēmis jau peldēšanas posma beigās.

Viss junioru goda pjedestāls izraēliešiem - Itamar Eshed  0:56.13, otrais Itamar Shevach Levanon 0:56.23 un trešais Raz Haim 0:56.24.

Rezultāti pieejami - https://www.triathlon.org/events/event/2018_dnirpo_etu_triathlon_junior_european_cup

Šīs sacensībās noteikti paliks mūsu sportistu atmiņās un noteikti gūtā pieredze noderēs nākotnē.

 

Latvijas Triatlona federācija

 

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Pludmales spēlesMēness aptiekaSMS CreditX-SportsARS BūveRadisson Blu DaugavaEsteriolSportlandLat SwimLOKLand RoverOlympRedbullDionLabās balvasIZMDPDOrthomolOrklaRīgas BrīvostaLSFP