Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Eiropas divīzijas atlase uz Jaunatnes Olimpiādi Boinesairesā ir noslēgusies

Eiropas divīzijas atlase uz Jaunatnes Olimpiādi Boinesairesā ir noslēgusies
11.07.2018

Spānija sportistus sagaidīja ar tveici un tas liecināja, ka sacensības būs grūtas. Neskatoties uz gaisa temperatūru, kas bija tuvu + 30 ūdens temperatūra bija sasniegusi + 26. Velo trase vijās apkārt “Lago Banolas” ezeram un bija ar vienu nelielu kāpumu, savukārt skriešanas trase bija līdzena gar ezera krastu. Nedaudz lielo karstumu slāpēja apkārt augošie koki un tomēr svelme bija liela. Pirmās uz starta stājās jaunietes, starp kurām bija arī Latvijas sportiste Linda Siliņa. Diemžēl Lindai šis starts bija neveiksmīgs, jo ātrajā velo trasē viņa nespēja “ieķerties” velo posmā un viņu noņēma tieši pirms “tranzīt” zonas, jo labākas sportistes jau bija sākušas skriešanu. Trase bija ātra par ko liecina, ka labākās jaunietes veica Sprinta distanci vienas stundas ietvaros. Uzvaru svinēja Chiara Lobba (01:00:21) no Itālijas, kurai sekoja francūziete Emilie Noyer (01:00:25) un portugāliete pārstāve Inês Rico (01:00:30). Jaunietēm ātrajā velo trasē tika piedzīvoti kritieni un daudzas sportistes bija spiestas izstāties, kā piemēram Dānijas galvenā cerība Sif Bendix Madsen. Savukārt no Baltijas valstīm labāka bija Igaunijas pārstāve Merili-Mai Kivimets (01:07:22) ar izcīnīto 52. vietu.

Pēc meiteņu starta bija skaidrs, ka sportisti ir noskaņojušies nopietni un cīņa būs nežēlīga. Uz starta stājās arī divi Latvijas pārstāvji Jēkabs Audzēvičs un Markuss Ubavičs. Jēkabs kā ierasts izpeldēja labi un arī pirmajā velo aplī bija iekārtojies pirmajā lielajā grupā un likās viss rit normāli, bet diemžēl otrā apļa sākumā krita Spānijas sportists, kurš atradās “peletona” priekšgalā. Tas izraisīja ķēdes reakciju un sekoja vairāku sportistu kritieni tai skaitā krita arī Jēkabs. Sabojātais velo liedza viņam turpināt sacensības un bija jāizstājas. Savukārt Markuss izpeldēja priekšā vēl deviņiem sportistiem un likās, ka viņš spēs noturēties izveidotajā beigu grupā. Bet arī viņam neizdevās izvairīties no kritiena, ko izraisīja bulgāru sportists un zaudētais laiks velo trasē, kā arī kritiena nobrāzumi liedza Markusam pilnvērtīgi cīnīties šajās sacensībās.  Puišu startu uzvarēja Dylan Mccullough no Jaunzēlandes (00:54:52), kurš likās no citas planētas, jo nopeldēja pirmais, velo nobrauca viens un skriešana jau likās, ka skrien pēc uzvaras kontrolējot situāciju trasē. Viņam sekoja  francūzis Baptiste Passemard (00:55:08) un portugālis Alexandre Montez (00:55:13). Labākais no Baltijas šoreiz bija igaunis Johan Tamm (00:56:34), kurš izcīnīja 19. vietu.

Lai gan mūsu starts vērtējams ar negatīvu pieskaņu, tā noteikti bija liela pieredze sportistiem startēt šāda mēroga sacensībās.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Pludmales spēlesMēness aptiekaSMS CreditX-SportsARS BūveRadisson Blu DaugavaEsteriolSportlandLat SwimLOKLand RoverOlympRedbullDionLabās balvasIZMDPDOrthomolOrklaRīgas BrīvostaLSFP
Litozin