Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Danila Proščinko Daugavpilī sasniedz labāko laiku Latvijas čempionātā akvatlonā

Danila Proščinko Daugavpilī sasniedz labāko laiku Latvijas čempionātā akvatlonā
30.04.2019

Daugavpilī aizvadīts Latvijas kausa triatlonā otrais posms, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts akvatlonā. Vīru sacensībās garākajā distancē labāko rezultātu sasniedza mājinieks Danila Proščinko.

 

Sacensības saulainā un karstā laikā notika sporta kompleksā "Celtnieks", kurā vienuviet ir gan baseins, gan stadions, kurā notika skriešana. Akvatlonā vispirms jāveic peldēšanas distance, kurai seko skriešana ar handikapa startu – kā pirmais startē ātrākais peldētājs, kuru konkurenti cenšas noķert. Uzvarētājs ir tas, kurš finiša līniju šķērso pirmais.

 

Sacensībās prestižākā bija distance, kurā vispirms sportisti peldēja 800 metrus, bet tad sekoja 5000 metru skrējiens. Peldēšanā gandrīz identiski ātri bija M19 grupas sportists Proščinko un dažus gadus vecākais daugavpilietis Artjoms Gajevskis, abus šķirot tikai vienai sekundei, bet vēl divas sekundes lēnāks bija trešais daugavpilietis Sandis Kornijenko.

 

Arī skriešanā Proščinko un Gajevskis bija gandrīz identiski ātri, tomēr noslēgumā sešas sekundes priekšā finišēja pirmais no viņiem. Līdz ar to Proščinko ieguva Latvijas čempionāta zeltu M19 grupā, bet Gajevskis - starp vīriem.

 

Tikmēr dāmām uzvaru svinēja Latvijas labākā triatloniste Daniela Leitāne no Dobeles. Viņas ģimene mājās aizbrauca ar divām medaļām, jo talantīgās sportistes mamma Evita Leitāne ierindojās otrajā vietā savā vecuma grupā. Šis gan nebija iespaidīgākais vienas ģimenes guvums, jo trīs zelta medaļas izcīnīja Latvijas Triatlona federācijas valdes locekļa Aināra Veģera ģimene - zeltu guva gan pats Ainārs Veģeris, gan viņa sieva Linda, gan arī dēls Francis Daniels Veģeris. Turklāt vēl divi viņu ģimenes jaunie locekļi Aksels un Maksis Maksimilians tika pie ceturtajām vietām.

 

Ainārs Veģeris nebija vienīgais federācijas valdes loceklis, kurš startēja sacensībās, jo savus spēkus pārbaudīja arī Ingvars Ivanovs.

 

Četrus audzēkņus uz Daugavpili bija atvedis Jelgavas kluba "Piramida Triathlon club" treneris Vladimirs Kuzmenko, kurš tikko ieguvis A kategorijas trenera licenci. Viņi mājās brauca ar divām medaļām, jo uzvaru F15 grupā svinēja Poļina Krasikova, kamēr F11 grupā trešā bija Darja Gubina.

 

Aizraujoša cīņa notika M13 grupā, kurā pēc peldēšanas priekšā bija daugavpilietis Valerijs Barinovs, tomēr skriešanā rīdzinieks Miks Meijers viņu ne tikai panāca, bet arī par 13 sekundēm apsteidza. Tāpat pie uzvarām tika arī sacensību viesi no Baltkrievijas.

 

Nedēļas nogale triatlona federācijai bija ļoti aktīva, jo tā piedalījās arī divās izstādēs - pasākumā "Bērnu pasaule 2019", kurā tika dalīts stends ar Latvijas Airēšanas federāciju, kā arī konferencē "Biohacking 2019", veicot sarunas ar potenciālajiem Rīgas triatlona dalībniekiem un sadarbības partneriem.

 

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Pludmales spēlesMēness aptiekaSMS CreditX-SportsARS BūveRadisson Blu DaugavaEsteriolSportlandLat SwimLOKLand RoverOlympRedbullDionLabās balvasIZMDPDOrthomolOrklaRīgas BrīvostaLSFP