Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Artūrs Liepa un Baiba Medne kļūst par Latvijas čempioniem triatlonā  

Artūrs Liepa un Baiba Medne kļūst par Latvijas čempioniem triatlonā   
05.07.2022

Par Latvijas čempioniem triatlonā olimpiskajā distancē svētdien kļuva Artūrs Liepa un Baiba Medne. Medaļas tika sadalītas tradicionālā Vaidavas triatlona ietvaros, kas risinājās jau 35. reizi.

 

Vīriem pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma Artjoms Gajevskis un Andrejs Dmitrijevs, kamēr dāmām ne tikai cīņā savā starpā, bet arī ar lielu karstumu, otrā bija Kristiāna Maskava, kurai sekoja Darja Beļeviča. Sportisti vispirms Vaidavas ezerā peldēja 1,5 kilometrus, kam sekoja 40 kilometru velobrauciens un desmit kilometru skrējiens.

 

Peldēšanā pēc pirmā no diviem apļiem pirmoreiz olimpisko distanci veicošais Liepa bija tikai pāris sekundes priekšā Gajevskim, tomēr otrajā aplī ceļā uz pirmo boju daugavpilietis aizpeldēja nedaudz neprecīzi un zaudēja vismaz desmit sekundes. No ūdens Kalngales sportists izskrēja aptuveni 20 sekundes ātrāk par Gajevski. Trešā ūdeni pameta labākā dāma Maskava, kurai cieši sekoja Dmitrijevs, bet aiz viņiem bija Medne un pieredzējušais Sandis Šika.

 

Turpmākajā distancē cīņā par uzvaru intrigas vairs nebija. Liepa katrā velodistances aplī kāpināja pārsvaru un pirms skriešanas viņam tas bija nedaudz lielāks par trim minūtēm. Noslēdzošajā posmā abi Latvijas labākie triatlonisti ātrumā bija diezgan līdzvērtīgi, finišā Liepam Gajevski apsteidzot par divām minūtēm un 53 sekundēm. Kā pēc sacensībām atzina čempions, viņš joprojām jūt aklimatizācijas sekas, jo pirms divām nedēļām Kanādā izcīnīja 23. vietu pasaules junioru čempionātā, kas gan piespiedu kārtā tika aizvadīts duatlona formātā.

 

Trešo vietu sacensībās ļoti stabili izcīnīja Dmitrijevs, kuram sekoja Oskars Vidovskis, Sandris Šika, Ivo Irbe, Edgars Kokorevičs, savukārt cienījamo, astoto, vietu savā debijas triatlonā izcīnīja viens no Latvijas labākajiem biatlonistiem Edgars Mise, kuram visgrūtāk klājās velobraukšanā.

 

Dāmām pēc pirmā no četriem velo apļiem Maskava vēl bija priekšā Mednei, bet turpinājumā pieredzējušākā sportiste jaunāko konkurenti apsteidza. Pēc velo distances Maskava atpalika vien nedaudz vairāk par pusminūti, bet skriešanā lielā karstumā viņai klājās ļoti grūti un noslēgumā abas atlētes jau šķīra septiņas ar pusi minūtes. Tikmēr uz bronzas pakāpiena kāpa jaunā daugavpiliete Beļeviča, kurai sekoja kalnu divriteņu sportā labāk iepazītā Lāsma Ozola un Paulīna Latsone.

 

Jau pēc nedēļas 10. jūlijā risināsies Smiltenes triatlons, kurā tiks sadalītas Latvijas čempionāta medaļas vidējā distancē.

 

Latvijas čempionāta rezultāti olimpiskajā triatlonā

Vīrieši:

 1. Artūrs Liepa (TRI KAN) 1.50:40

 2. Artjoms Gajevskis (DTC "Jaunība") 1.53:33

 3. Andrejs Dmitrijevs ("Piramida Triathlon Club") 1.59:30

 

Sievietes:

 1. Baiba Medne (NBS Triatlona komanda) 2.14:11

 2. Kristiāna Maskava (SK "Delfīns") 2.21:46

 3. Darja Beļeviča (DTC "Jaunība") 2.26:05

REZULTĀTI

FOTO

VIDEO

Paldies mūsu atbalstītājiem: Valmieras novadam, Latvijas Sporta federāciju padomei, BTA, Aloja, Škoda, Astarte Nafta, Wellman, MILZU!, SMSCredit.lv, Valmiermuiža, Rījienas saldējums, krodziņam Šlāgeris.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

Radisson Blu DaugavaLOKWellmanLabās balvasDPDRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarteCharlot