eXTReMe Tracker

Ziņas

Artūrs Liepa Lietuvā uzvar Eiropas junioru kausa posmā

23.05.2022
Talantīgais Latvijas triatlonists Artūrs Liepa svētdien Lietuvas pilsētā Panevēžā izcīnīja pārliecinošu uzvaru Eiropas junioru kausa posmā supersprintā.

Artūrs jau peldēšanu pabeidza ar vairāku sekunžu pārsvaru pār konkurentiem, pēc tam vienatnē veicot riteņbraukšanu un arī skriešanu. Arī velo posmā latvietis bija pats ātrākais, bet skriešanā uzrādīja ceturto laiku un finišu sasniedza pēc tieši 28 minūtēm. Otrās vietas ieguvējs Jans Hšanovskis tika apsteigts par 25 sekundēm, bet bronzu izcīnīja Gregors Rasva no Igaunijas.

Pirms divām nedēļām Artūrs uzvarēja Eiropas junioru kausa posmā Turcijā, bet pirms gada viņš bija labākais arī šādās sacensībās Ukrainā.

Vēl svētdien no Latvijas 19. vietu izcīnīja Miks Meijers, kurš par četriem gadiem vecākajam Liepam zaudēja trīs minūtes, kamēr 25. vietu ieņēma Francis Daniels Veģeris, 26. pozīcijā bija Armands Petaško, bet Andrians Bulko un Aleksejs Laidnieks 29 finišējušo dalībnieku vidū šoreiz ierindojās divās pēdējās pozīcijās. Īpaši sāpīga bija Veģera neveiksme, jo viņš riteņbraukšanā piedzīvoja smagu kritienu un skriešanu veica, neskatoties uz daudzajiem nobrāzumiem un sasitumiem.

Starp juniorēm meitenēm 12. vietu izcīnīja Beāte Bula, kura uzrādīja pašu ātrāko laiku velo sektorā un pēc tā atradās līderu grupā, savukārt Elza Šipkova un Darja Beļeviča bija attiecīgi 23. un 24. pozīcijā starp 26 finišējušajām sportistēm.
Vēlāk Panevēžā notika arī stafetes sacensības. Par mūsējo sniegumu tajā izlasīt iespējams šeit. https://www.facebook.com/LatvianTriathlonFederation/posts/5070484033027850

Uz Eiropas kausa posmu bija devušies sportisti no klubiem Daugavpils Triatlona centrs, Energy Racing Team, Triatlona Akadēmija, Baltijas triatlona klubs , NBS sporta kluba un Trikan.

Paralēli Panevēžā notika Lietuvas čempionāts sprinta triatlonā, kur dāmām trešo vietu izcīnīja Baiba Medne, bet ceturtā bija Kristiāna Maskava, uzvarot U-23 grupā. Viņas abas no pirmo divu vietu ieguvējām iepalieka skriešanas posmā. Savukārt vīru sacensībās otro vietu izcīnīja Artjoms Gajevskis, čempionam no Igaunijas piekāpjoties par 33 sekundēm. Par Lietuvas čempionu 45-49 vecuma grupā kļuva Igors Gucanovičs, bet 50-54 grupā Māris Liepa.

Nākamajā nedēļā Polijas pilsētā Olštinā gaidāms Eiropas čempionāts, kurā no Latvijas piedalīsies Artūrs Liepa, Artjoms Gajevskis, Baiba Medne, Kristiāna Maskava un Francis Veģeris. Savukārt AGE jeb senioru sacensībās pieteikušies Aivars Uzols un Māris Liepa. Pēc tam Artūram Liepam Žešuvas pilsētā Polijā paredzēts starts Eiropas kausa posmā elites grupā, bet Kristiāna Maskava jūnija sākumā dosies uz sacensībām Portugāles pilsētā Koimbrā. Savukārt nākamās nozīmīgās pašmāju sacensības paredzētas 4. jūnijā, kad gaidāms Daugavpils triatlons, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas čempionāts supersprintā.

Latvijas sportistu startu starptautiskās sacensībās palīdz nodrošināt Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, pārslas Milzu, BTA apdrošināšana, dārzeņu konservu ražotājs Kronis un Astarte degvielas uzpildes stacijas.