Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Artjoms Gajevskis uzvar Vaidavas triatlonā

Artjoms Gajevskis uzvar Vaidavas triatlonā
01.07.2019

 

Jaunais daugavpilietis Artjoms Gajevskis sestdien triumfēja gadskārtējā un droši vat teikt leģendārajā Vaidavas triatlonā olimpiskajā distancē, kas pulcēja Latvijas labākos sportistus. Kopā uz starta izgāja vairāk nekā 250 dalībnieku.

Laikapstākļi Vaidavā bija lieliski triatlonam. Lai gan nopilēja arī dažas lietus lāses, ūdens temperatūra atļāva peldēt ar hidrotērpiem. Šogad tika mainītas distances un izmaiņas bija plānotas, lai piesaistītu piedalīties vairāk interesant. Tāpat organizatori šogad atjaunoja olimpisko distanci un ieviesa īso stafetes distanci.

Sacensībās piedalījās arī dalībnieki no Vaidavas ezera apkārtnē notiekošās Valmieras trenera Ginta Trēziņa nometnes, akcijas Tavs pirmais triatlons turpinātāji, kurus trenē Liene Blumbeka , "Ironman.lv" komanda un citi garo distanču sportisti. Tāpat uz stara izgāja tikko no Eiropas jaunatnes čempionāta atbraukušie Danila Proščinko un Sandis Kornijenko, kā arī startēja Ventspils sacensību organizators Māris Priedēns.

Standarta jeb tā saucamajā olimpiskajā distancē sportisti 1500 metrus peld, kas šoreiz bija četri apļi, tālāk tika veikti 40 kilometri (4 apļi) ar velosipēdu, bet skriešanas distance sastāvēja no desmit kilometriem jeb trim apļiem. Šis bija pirmais solis, lai nākotnē Vaidavas triatlonam piesaistītu arvien vairāk sportistus no citām valstīm. Šoreiz sacensībās piedalījās atlēti no Anglijas, Kanādas un Igaunijas, kopā olimpiskajā distancē uz starta izejot 35 vīriešiem un vienai sievietei - Ievai Pūcei.

Pēc kopējā starta vadību peldēšanā uzreiz pārņēma Gajevskis, kuram sekoja viesis no Kanādas Pjērs Liks Belonžē un "Ironman.lv" pārstāvis Igors Gucanovičs. Šādā secībā sportisti iznāca no ūdens un devās riteņbraukšanas trasē. Tur pirmajā aplī lielas izmaiņas nenotika, tomēr bija redzams, ka nestabila ir kanādieša pozīcija. Pēc četru apļu veikšanas maiņas zonā pirmais iebrauca un skriešanas trasē devās Artjoms, viņam sekoja Gucanovičs, bet par prieku mājinieku līdzjutējiem trešais bija valmierietis Jānis Melbārdis. Tikmēr Belonžē atkrita uz ceturto vietu, jau krietni iepaliekot no pjedestāla pozīcijām.

Pirmo divu vietu sadalē arī skriešanā nekas nemainījās un pārliecinoši pirmais finišēja Artjoms Gajevskis, trasi veicot nedaudz vairāk nekā divās stundās - 2.03:16,20. Viņam trīs minūtes zaudēja Gucanovičs, bet Belonžē skriešanā strauji kāpināja distanci un noslēgumā tikai par 34 sekundēm atpalika no Jāņa Melbārža. Kā pēc starta izteicās Kanādas sportists, viņš par vēlu uzsācis pakaļdzīšanos, jo jutis, ka spēks vēl ir palicis.

Piektajā vietā distanci noslēdza Artis Dāvidnieks, bet sestais finišēja Arvis Grencbergs, kurš bija ļoti apmierināts ar sasniegto rezultātu.

Otrajā garākajā distancē (400m+20km+4km) piedalījās abi Eiropas jaunatnes čempionāta dalībnieki Proščinko un Kornijenko, uzvaru gūstot Danilam, kurš savu konkurentu apsteidza par divām minūtēm.

Vienīgā sieviete šajā distancē Pūce finišā absolūtajā vērtējumā ieņēma 21. vietu. Pūce triatlonam pievērsās pagājušajā gadā, pateicoties akcijai Tavs pirmais triatlons. Latvijas Triatlona federācijai ir padomā nākamgad šo akciju atsākt. Šogad dažādos Latvijas novados aktivizējas sacensību organizatori un vispozitīvākās atsauksmes saņēmusi atraktīvā stafete, kurā viens dalībnieks peld, viens brauc ar riteni un viens skrien. Vaidavā pirmoreiz triatlona stafetē startēja arī Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda un izcīnīja trešo vietu.

Latvijas Triatlona federācija aktīvi strādā pie dalībnieku skaita palielināšanas un cer, ka nākamajās sacensībās stafetē piedalīsies arvien vairāk komandu, šādi vēl neizlēmušajiem iegūstot iespēju pamēģināt dalību triatlonā. Tikko Jēkabpilī notikušajā tautas triatlonā piedalījās jau 17 stafetes komandas, bet Vaidavā sacensības bija vairāk ģimeniskas. Noteikti jāizceļ Meijeru ģimene - Miks Meijers Vaidavā izcīnīja otro vietu M13 grupā, kamēr māsa Maija bija trešā SB1 grupā. Tikmēr Igora Gucanoviča meita Laura uzvarēja F15 grupā, panākumus gūstot arī Pētersonu ģimenei - Marta Luīze bija trešā F13 grupā, bet Dominiks pirmais VB1 grupā.

Nākamais triatlona starts plānots 7. jūlijā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kur Ozolniekos startēs 2001. - 2004. gadā dzimušie sportisti. Savukārt vēl nedēļu vēlāk 14. jūlijā Ventspilī tiks aizvadīs Latvijas čempionāts olimpiskajā distancē, organizatoriem nopietni apsverot iespēju ieviest speciālu distanci tiem, kuri vēlas pamēģināt triatlonu.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Atbalstītāji

SMS CreditRadisson Blu DaugavaLOKLabās balvasDPDOrklaRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarteCharlot