Sacensību video

Skatīt visus video
Venden

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Ar Siguldas vicemēra paziņojumu ”Nākamgad es piedalos” noslēdzies ikgadējais Siguldas akvatlons

Ar Siguldas vicemēra paziņojumu ”Nākamgad es piedalos” noslēdzies ikgadējais Siguldas akvatlons
24.04.2023

Jau par tradīciju kluvušais Siguldas akvatlons, kurš šogad bija arī Latvijas čempionāts,  pulcēja kuplu dalībnieku skaitu gan no Latvijas malu malām, gan no tuvējām ārzemēm. Kā katru gadu viskuplāko dalībnieku skaitu no Daugavpils atveda Anatolijs Ļevša un Māris Viļkins no  Olaines SC, arī pašmāju Siguldas sporta skolas mazie audzekņi sestdien nepalika mājās, bet devās uz Siguldas sporta centru, lai spēkotos akvatlona distancē, peldēšanas un skriešanas summā.

Kā atzīmēja galvenais sacensību organizātors Ainārs Veģeris: “Mūsu sporta veida specifikas dēļ (peldēšana baseinā un skriešana stadionā), tas nekad nepulcinās tūkstošus, jo to vienkārši fiziski nav iespējams nodrošināt. Tāpēc esam gandarīti, ka gadu no gada dalībnieku skaits paliek nemainīgs, bet kvalitātes latiņu, gan mēs kā organizātori , gan dalībnieki ar saviem rezultātiem katru gadu paaugstinam”.

Akvatlona pirmā daļa norisinājās Siguldas sporta centra baseinā, kur dalībnieki veica savus peldējumus. Spraigos peldējumos savu meistarību demostrēja ne tikai jaunieši, sākot ar 9 gadīgo bērnu grupām, bet arī cilvēki cienījamā vecumā pat virs 70 gadiem. Vēlāk turpat Siguldas sporta centra stadionā notika skrējieni, kur izšķīrās medaļu likteņi.

Sievietēm nekādas cerības konkurentēm neatstāja NBS Triatlona komandas pārstāve Baiba Medne, kas 400m peldējumā un 3km skriešanas summā uzrādīja pārliecinoši ātrāko laiku. Otrā vietā ierindojās 17gadīgā Beāte Bula no Triatlona akadēmijas, kura gandrīz par minūtu summā apsteidza 19 gadīgo Energy Racing Team pārstāvi Elzu Šipkovu.

Vīriem, tādā pat distancē, cīņa izvērtās spraigāka, kaut arī Artūrs Liepa (TRI KAN)  jau peldēšanā nodemonstrēja savu dominanci un skrējienā bija pārliecinošā vadībā, pēdējos apļos uzrāvienu veica DTC “Jaunība” pārstāvis Artjoms Gajevskis, un tikai nedaudz pietrūka, lai panāktu Artūru finiša taisnē. Abi puiši šobrīd ir Latvijas vadošie triatlonisti, ar reālām iespējām pacīnīties par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm. Par trešo vietu arī izvērtās sīva cīņa starp Franci Danielu Veģeri (Baltijas Triatlona klubs) un Nilu Kravali 17 gadīgo grupā (TRIRUNPRO), kur sīvā cīņā ar dažu sekundes desmitdaļu starpību skrējienā ātrāks bija Francis, kas viņem deva 3. vietu absolūtajā vērtējumā  , bet Nilam 1. vietu M17 grupā (4. vietu absolūtajā vērtējumā).

Citās grupās uzvarēja Manu Treiguts (Energy Racing Team) , Elizaveta Dembrovska (Olaines SC), Damirs Barkevičs (DTC “Jaunība”), Marta Gustiņa (Triatlona Akadēmija), Valts Skujiņš (Triatlona Akadēmija), Poļina Pavlova (SSS), Evers Pikšēns (Piramida triathlon club), Elīza Gustiņa (Triatlona Akadēmija), Nils Kravalis (TRIRUNPRO), Beate Bula (Triatlona akadēmija), Iļja Dorošonoks (DTC “Jaunība”), Elza Šipkova (Energy Racing Team), Igors Gucanovičs (Triatlona Akadēmija), Ilze Sniega (TRIRUNPRO), Māris Liepa (TRI KAN), Antra Roga (RWA), Edgars Ozoliņš (Piramida triathlon club), Vizbulīte Rukkalne (Ragana), Vilis Mednis (Smiltene).Tautas klasē uzvarēje Kristiana Klestrova un Venjamins Mironovs (LTF)

Šoreiz apbalvošana norisinājās Siguldas mūzikas un mākslas skolā “Baltais flīģelis”, kur daībniekus gaidīja ne tikai sponsoru (Zilver, Brooks, My Sport, Takusports, Sporta Bode) sarūpētās balvas, bet arī triatlona saimes talantīgie dalībnieki ar muzikāliem priekšnesumiem. Noslēgumā dalībnieki vienojās kopējā dziesmā un Siguldas vicemēra  Kristapa Zaļā noslēdzošie vārdi “Nākamgad, es piedalos”, izsauca skaļas ovācijas un aplausus.

Paldies, Siguldas novada pašvaldībai , Siguldas sporta centram , Latvijas Triatlona federācijai dalībniekiem, sponsoriem, organizātoriem un labajam laikam, un tiekamies nākamgad, nu jau septītajās “Siguldas akvatlona” sacensībās.

Foto: Ieskaits no sacensībām ŠEIT.

 

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Izlases formas

Izlases formas

Atbalstītāji

Radisson Blu DaugavaLOKWellmanLabās balvasDPDRīgas BrīvostaLSFPMILZUSTEINELBTAastarteCharlot