eXTReMe Tracker

Ziņas

Apbalvoti Latvijas Triatlona federācijas 2022. gada Latvijas kausu ieguvēji

14.12.2022

Latvijas Triatlona federācijas gada noslēguma pasākums, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas kausa izcīņas laureātu pasniegšanas ceremonija notika 8. decembrī mājīgajās Rīgas Stila un modes tehnikuma telpās, par ko paldies skolas direktorei un Latvijas Triatlona federācijas valdes loceklei Ulrikai Naumovai.

1. gadā kopā Latvijas kausa izcīņā piedalījās 400 dalībnieku un sacensības notika 19 grupās. Lai sportists tiktu apbalvots un varētu saņemt Latvijas kausu vajadzēja piedalīties vismaz 3 sacensībās gada ietvaros, un šī iemesla dēļ dažās grupās nebija pilns apbalvojamo skaits.

Apbalvošana sākās ar F9 grupu, kur par uzvarētāju kļuva Jekaterina Gubina no Piramīdas triatlona kluba un otrā vietā Maija Meijere. M9 grupā uzvarētājs Manu Treiguts no Energy Racing Team un otrā vietā Maksims Strigo no Daugavpils.

F11 grupā, kur startēja 22 dalībnieces par uzvarētāju kļuva Marta Gustiņa no Dobeles, otrajā vietā atstājot Lea Treiguti no Energy Racing team un trešajā vietā Lada Bogdanova. M11 grupā bija daudz dalībnieku un tikai viens spotists izpildīja nolikuma punktu par 3 sacensībām. Uzvarētājs Ervīns Fiļovs no Jēkabpils.

F13 grupas uzvarētāja no Piramīdas Triatlona kluba - Darja Gubina. Otrajā vietā Nadežda Sulaine no Daugavpils un trešajā vietā Beāte Ziediņa no Piramīdas Triatlona kluba. Priecājamies, ka uz apbalvošanas cermoniju Beāti pavadīja viņas ģimene. M13 uzvarēja Everts Pikšēns no  Piramīdas. Jāatzīmē, ka Everta tētis Toms Pikšēns ierindojās otrajā vietā M50 grupā. Apsveicama ģimeņu dalība Latvijas kausa posmos.

F15  grupā startēja 10 meitenes, par uzvarētāju kļūstot Karolīnai Bulko no Triatlona Akadēmijas. M15 grupas uzvarētājs ir viens no talantīgajiem jauniešiem Miks Meijers no Triatlona Akadēmijas. Diemžēl saslimis bija otrās vietas ieguvējs Gustavs Vīksna no Piramīdas Triatlona kluba. Jāatzīmē, ka Gustavs apgūst arī mūzikas prasmes Augusta Dombrovska Mūzikas skolā, kuras bija plānots nodemonstrēt arī pasākuma apmeklētājiem. Grupā startēja 24 sportisti.

F17 grupā 1. vietu izcīnīja Sofija Bindere no Triatlona Akadēmijas un otro vietu ieņēma Ļubomila Abramova, trešajā vietā dobelniece Beāte Bula. M17 grupā par uzvarētāju kļuva Adrians Bulko no Triatlona Akadēmijas,  otrās vietas ieguvējs Nils Kravalis no TRIRUNPRO.

F19 viszmazākā grupa pēc dalībnieču skaita, kurā startēja tikai 2 dalībnieces un uzvarētāja Darja Beļeviča no Daugavpils. Darja uzsākusi mācības Rīgas Stradiņa universitāte. Jācer, ka Darjai izdosies apvienot mācības ar treniņiem.

Visplašāk pārstāvēta šogad bija M grupa, kur gada griezumā piedalījās 70 dalībnieki. Uzvarētājs Artjoms Gajevskis no Daugavpils, otrā vietā Andrejs Dmitrijevs no Piramīdas Triatlona kluba un trešajā vietā Valērijs Kņaževs.

MO grupā, kur bija 55 dalībnieki par uzvarētāju kļuva Ģirts Treiguts no Energy Racing team. FO divām sportistēm vienāds punktu skaits un abas kronētas pat uzvarētājām - Monta Vikštrema un Diāna Sauša.

F grupā triumfēja Baiba Medne, kas pārstāv NBS, otrajā vietā Paulīne Latsone un trešā Anete Ābelniece no Latvian Cycling Girls. Jāatzīmē, ka Anete Ābelniece nevarēja piedalīties apbalvošanas cermonijā, jo startēja triatlona sacensībās ASV.

M40 1. vieta Vjačelsavam Žundam. Jāatzīmē, ka Triatlons Akadēmijas treneris Igors Gucanovičs izcīnīja otro vietu.

M50 uzvarēja Aivars Uzols no Daugavpils, Toms Pikšēns otrajā vietā un Piramīda Tritalona kluba treneris Vladimirs Kuzmenko trešajā vietā.

M60 grupā uzvarēja Roberts Drāke, kas pārstāv NBS komandu un kurš šogad ar labiem rezultātiem startējis arī biatlona sacensībās, kā izrādās ir arī bitenieks ar 26 stropiem.

M70 viens dalībnieks, Latvijas triatlona leģenda no Smiltenes Vilis Mednis. Jāatzīmē, ka Mednis arī ir bitenieks un vairākās sacensībās dāvinājis uzvarētājiem savu savākto medu.

Klubu konkurencē pirmajā vietā “DTC Jaunība” no Daugavpils, otrajā vietā “Piramida Triathlon Club” un trešajā vietā “Triatlona Akadēmija”.

Latvijas labākais triatlonists Artūrs Liepa saņēma federācijas speciālbalvu par startu Abu Dhabi, kur, startējot U23 grupā, izcīnīja 56. vietu. Artūrs pastāstīja klātesošajiem par savu startu, karstumu, kas valdīja Abu Dhabi un latviešu ģimenes atbalstu sacensību gaitā.

Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss izteica pateicību visiem sportistiem, treneriem un atbalstītājiem par aizvadīto gadu. Īsi atskatoties uz sezonu, pieminēja, ka Artūrs Liepa noslēdz junioru reitingu Eiropā otrajā vietā un Rīgas Triatlons pirmais pasaulē izmantoja NFT tehnoloģiju.

Paldies mūsu atbalstītājiem, kas nodrošināja balvas Latvijas Kausa uzvarētājiem, kā arī atbalstījuši mūs sezonas garumā:  BTA, Kronis, Alojas, Taku Sports, Astarte Nafta, Suunto, Ambergs, Charlot, Wellman, Premium Chocolate.