eXTReMe Tracker

Ziņas

Latvijas Kauss triatlonā Sprinta distancē

02.08.2022

Svētdien, 31.jūlijā Ventspilī pie Bušnieku ezera notika Latvijas Kauss triatlonā Sprinta distancē.

Ventspils sagaidīja sacensību dalībniekus ar ideāliem laika apstākļiem - rāmais Būšnieku ezers, Dundagas autoceļš un Talsu ielas veloceliņš bija arēna sportistiem, kas demonstrēja savu iztrību trīs dažādos veidos – peldot, braucot ar velosipēdu un skrienot.

Galvenā sacensību distance bija Sprints . Sportisti veica 0.75km peldēšanas posmu, pēc kura sekoja 20km riteņbraukšana un noslēgumā 5km skrējiens.

Ventspilī uz starta izgāja 43 individālie dalībnieki un 2 stafetes komandas.  Andrejs Dmitrijevs no Jelgavas un Babītes pārstāvis Igors Gucanovičs izvirzījās veica paldēšanas distanci plces pie pleca, pēc tam velo posmu arī nobrauca divatā „rats aiz rata”. Un tikai skriešanā Igoram nācās kapitlēt Andreja priekšā. Rezultātā pārliecinošu uzvaru svinēja Andrejs Dmitrijevs. Otrajā vietā Igors Gucanoviočs. Un trēso vietu izcīnīja rīdzinieks Andris Ponomarenko.

Sieviešu konkurencē ne mazāko iespējo pārējām dalībniecēm nedeva pēdējo gadu Latvijas labākā triatloniste Baiba Medne no Ķekavas, kura uzvarējā ļoti pārliecienoši. Jāuzsverm ka Baiba finišēja trešā no visiem dalībniekiem.  Savukārt ciņa par otro un trešo vietu izvērtēs saspringta un interesanta. Tikai skriešanas distances beigu daļā otrajā pozīcijā esošo jūrmalnieci Elzu Šipkovu panāca Darja Beļeviča no Daugavpils. Finiša spurtā pārāka izrādījās Darja izcīnot otro vietu. Elzai – godpilnā trešā vieta.

Stafešu komandu cīņā pārliecinošu uzvaru svinēja mājinieki.  „Ventspils triatlona kluba” un „Maratona kluba” apvienotās stafetes komadas uzvaru kaldināja Lūkas Keišs, kurš bija ātrākais no visiem dalībniekiem  peldēšanas posmā. Ivars Nudiens lieliski noturēja stafetes līderpozīciju riteņbraukšanā. Un „Maratona kluba” līdz-vadītāja Ilze Valerte, kā jau skrējājai pieklājās, demonstrēja klasi skriešanā.

Labākais no ventspilniekiem Sprinta distancē – Olafs Ķenģis, kurš 43.dalībnieku konkurencē ierindojās 26.vietā.

Īpaši jāuzteic paratriatlēts Edijs Sīmanis no Ugāles, kurš izcili nostartēja savās pirmajās „lielajās” triatlona sacensībās, godam konkurējot ar pārējie triatlētiem.  Edijs finišēja 25.vietā no visiem Sprinta distances 43.dalībniekiem.

Superspinta distancē pārliecinoši uzvarēja Miks Meijers no Rīgas. Meitenēm čempiones godā – Karolina Bulko no Dobeles. Labākā no ventspilniekiem – Kristiāna Klestrova, kura uzvarēja Tautas klasē.

Bērnu distancē uzvarēja Everts Pikšēns no jelgavas un Daugavpils pārstāve Nadežda Sulaine.  Labākais no ventspilniekiem – otrs Klestrovu ģimenes pārstāvis – Rojs Klestrovs, kuram otrā vieta M11 vecuma grupā.

Noslēgumā uz starta izgāja Bērnu simboliskās distance dalībnieki – 10.gadu veci un jaunāki. Visi 9 bija uzvarētāji, visi guva prieku no sportošanas un izkustēšanās svaigā gaisā. Galvenais ieguvums – prieks pašiem un vecākiem, laba veselība un medaļa un suliņa finišā.

Kopumā sacensībās piedalījās 101 dalībnieks, no kuriem bija 15 ventspilnieki.

Sacensības varēja notikt pateicoties atbalstītājiem –Ventspils pilsētas dome, Ventspils Brīvostas pārvalde, Bucher municipal, VK tranzīts, Užavas alus, Latvijas triatlona savienība un Latvijas valsts robežsardze.