eXTReMe Tracker

Ziņas

Atskats uz Latvijas Kausu triatlonā, Sprinta distancē. Ventspils.

26.07.2023

Svētdien 23.jūlijā Ventspilī pie Bušnieku ezera notika Latvijas Kauss triatlonā Sprinta distancē.

Ventspils sagaidīja sacensību dalībniekus ar ideāliem laika apstākļiem - rāmais Būšnieku ezers, Dundagas autoceļš un Talsu ielas veloceliņš bija arēna sportistiem, kas demonstrēja savu iztrību trīs dažādos veidos – peldot, braucot ar velosipēdu un skrienot.

Sacensības atklāja galvenā – Sprinta distance . Sportisti veica 0.75km peldēšanas posmu, pēc kura sekoja 20km riteņbraukšana un noslēgumā (šoreiz) 2.5km skrējiens.

Ventspilī uz starta izgāja 38 individālie dalībnieki un 2 stafetes komandas.  Jau peldēšanas distances sākumā vadībā izvirzijās septiņpadsmitgadīgasi daugavpilietis Sebastians Žigarkovs, kurš arī uzvarēja, demonstrējot sabalansētu sniegumu visās trīs disciplīnās. Otrais „no ūdens iznāca” un arī noturēja savu pozīciju līdz pat finišam Nils Kravalis no Rīgas, arī septiņpadsmit gadus vecs sportists. Trešo vietu izcīnīja rīdzinieks Andris Ponomarenko.

Arī sieviešu konkurencē jau no pirmajiem metriem līdere bija rīdziniece Kristiāna Maskava. Kristiāna arī labākais laiks riteņbraukšanā un rezultātā pārliecinoša uzvara. Par otro un trešo vietu notika saspringta cīņa. Elza Šipkova un Ieva Pūce lielāko riteņbraukšanas distances daļu nobrauca kopā un līdzvērtīgi cīnījās skriešanā. Tikai par vienu sekundi ātrāka bija Elza Šipkova no Jūrmalas, izcīnot otro vietu. Trešajā vietā – Ieva Pūce no Rīgas.

Stafešu komandu cīņā pārliecinošu uzvaru svinēja mājinieki.  „Ventspils triatlona kluba” un „Maratona kluba” apvienotās stafetes komadas uzvaru kaldināja triatlona treneris Aleksejs Pozdņakovs peldēšanā, 2011.gada Latvijas čempions riteņbraukšanā Mārtiņš Trautmanis un  „Maratona kluba” līdz-vadītāja Ilze Valerte skriešanā.

Sprinta distances M19 vecuma grupā 1.vietu izcīnīja ventspilnieks Lūkas Keišs.

Šo censību ietveros notika arī Latvijas čempionāts paratriatlonā . Par Latvijas čempionu kļuva Ventspils pārstāvis Edijs Sīmanis, kurš godam cīnijās ar parējiem sportistiem un kopvērtējumā ierindojās 13.vietā.

Superspinta distancē pārliecinoši uzvarēja M15 vecuma grupas sportists no Dobeles – Rūdolfs Žideņš. Meitenēm čempiones godā – arī dobelniece Elīza Gustiņa . Labākā no ventspilniekiem – Kristiāna Klestrova, kura uzvarēja Tautas klasē.

10-13.gadus veco Bērnu distancē uzvarēja 11.gadīgā Marta Gustiņa no Dobeles. Labākais no zēniem – Marks Koļesņiks no Rīgas.

8-9.gadīgo Bērnu distancē visātrāka bija Paula Caune no Ķekavas. Zēniem  - 1.vieta mārupietiem Matiasam Belovam.

Kopumā sacensībās piedalījās 80 dalībnieks, tajā skaitā 12 ventspilnieki.

Sacensības notika pateicoties atbalstītājiem –Ventspils pilsētas dome un Sporta pārvalde, Ventspils Brīvostas pārvalde, Bucher municipal, Bio-Venta un VK tranzīts, Užavas alus, Latvijas triatlona savienība un Latvijas valsts robežsardze.